انتقاد ولایتی از سیاست‌های رئیس جمهور تازه به دوران رسیده آمریکا/ توئیت متفاوت سخنگوی شورای نگهبان درباره روز قدس

در آستانه فرارسیدن روز جهانی قدس، علی اکبر ولایتی، سخنگوی شورای نگهبان و وزارت اطلاعات با صدور پیام‌هایی جداگانه، مردم را به حضور در راهپیمایی روز قدس فراخواندند.

به گزارش خبرآنلاین، دبیر کل مجمع جهانی بیداری اسلامی به مناسبت فرا رسیدن روز جهانی قدس در پیامی تاکید کرد: گزینه مقاومت به عنوان بهترین و تنهاترین راه حل برای حل بحران فلسطین می‌باشد.

متن پیام علی اکبر ولایتی دبیرکل مجمع جهانی بیداری اسلامی به این شرح است: 

«بسم الله الرحمن الرحیم  

پس از گذشت چهل سال از ابتکار راهبردی، تفکر و دوراندیشی امام خمینی (ره) در نام‌گذاری جمعه آخر ماه مبارک رمضان به عنوان «روز جهانی قدس» و در آغاز گام دوم انقلاب اسلامی، همگرایی امت مسلمان اسلام و جبهه مقاومت، قدرتمندتر از همیشه در نابودی رژیم صهیونیستی با همدیگر هم‌صدا شده‌اند. 

فلسطین به عنوان مسئله اول جهان اسلام با تأکید بنیان‌گذار انقلاب اسلامی بر وحدت امت اسلامی به منظور مقابله با زورگویان نظام سلطه در شرایطی مطرح شد که خط بطلان بر تمامی الگوهای مبارزاتی قرن بیستم کشید و روش مبارزاتی جدیدی را در پیش روی ملت فلسطین با ماهیت و جوهره اسلامی و انقلابی قرار داد و موازنه قدرت را که در نیمه دوم قرن بیستم به نفع رژیم صهیونیستی بود، با اتخاذ رویکرد جدید در کوتاه مدت توانست به نفع جهان اسلام تغییر دهد. 

تأثیر عمیق این رویکرد بر ملت‌های مسلمان و مظلوم فلسطین، لبنان و ... منجر به خروج اسرائیل از جنوب لبنان، شکست در جنگ‌های ۳۳ روزه، ۲۲ روزه، ۸ روزه و ۵۱ روزه و حملات تروریستی رژیم صهیونیستی در آغاز ماه مبارک رمضان امسال گردید و گواه تغییر موازنه قدرت بین دو جبهه مقاومت اسلامی و جبهه استکبار، صهیونیست و ارتجاع عرب است که بارقه‌های نصرت الهی را برای ملت‌های مظلوم منطقه  به ارمغان آورد و روح اعتماد به نفس را در بین مسلمانان ارتقا بخشید.

تمامی این تحولات، نظام سلطه به رهبری آمریکا را به چالش کشیده و با روی کارآمدن رئیس جمهور تازه به دوران رسیده، به طور بی‌سابقه‌ای دست به حمایت همه‌جانبه و بی‌چون و چرا از رژیم صهیونیستی زده‌اند و از مهمترین این اقدامات می‌توان به حاشیه راندن روند سازش و مذاکرات صلح تشکیلات حکومت خودگردان فلسطین با اسرائیل، انتقال سفارت آمریکا از تل‌آویو به قدس شریف، طرح موسوم به معامله قرن، به رسمیت شناختن بلندی‌های جولان به عنوان بخشی از خاک اسرائیل، تروریستی خواندن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، تقویت روز افزون گنبدآهنین، پشتیبانی و حمایت‌های مالی، لجستیکی و تسلیحاتی و حمایت‌های سیاسی و بین‌المللی از رژیم صهیونیستی به همراه جبهه عبری، عربی و غربی علیه آرمان فلسطین و ... است که تحولات فلسطین را وارد مرحله جدیدی نموده است. 

راهبرد وحدت امت اسلامی برای تعیین اولین اولویت جهان اسلام با اتخاذ رویکرد مقاومت در طی سال‌های اخیر روز به روز موجب تضعیف رژیم غاصب صهیونیستی گردیده و هرچه این روند جلوتر می‌رود حاشیه امنیت این رژیم را ضعیف‌تر می‌گرداند و در مقابل موجب تقویت روز افزون جبهه مقاومت می‌شود. 

پس از گذشت چهار دهه از انتخاب گزینه مقاومت، این رویکرد به عنوان بهترین و تنهاترین راه حل برای بحران فلسطین قلمداد می گردد. 

مجمع جهانی بیداری اسلامی ضمن حمایت از آرمان فلسطین و قدس شریف، از تمامی امت اسلامی، آزادی‌خواهان و عدالت‌جویان دعوت می‌کند برای ناکام گذاردن اهداف، سیاست‌ها و راهبرد ظالمانه و یکجانبه گرایانه صهیونیسم بین‌الملل و استکبار جهانی با حضور میلیونی و حماسی خود در راهپیمایی روز قدس مشارکت فعال نموده و حمایت همه‌جانبه از ملت مظلوم و تحت ستم فلسطین را اعلام نمایند.

حمایت از ملت مظلوم فلسطین، ریشه در باور ما دارد
عباس علی کدخدایی، سخنگوی شورای نگهبان نیز در صفحه توئیتر خود به واکاوی قانونی حقوق مردم فلسطین در تعیین سرنوشت خود پرداخته و نوشته است؛ هم حق تعیین سرنوشت در حقوق بین الملل به رسمیت شناخته شده و هم حمایت از مبارزات حق طلبانه ملت مظلوم فلسطین ریشه در قانون اساسی و باور ما دارد. اصول ۳، ۱۵۲، ۱۵۴ نفی سلطه جویی و سلطه پذیری و دفاع از حقوق مستضعفان را پایه های سیاست‌های خارجی ایران می‌داند.

او این توئیت را با هشتگ #نحو_القدس منتشر کرد.

روز قدس برای سربلندی و اعتلای اسلام عزیز است

همچنین وزارت اطلاعات با صدور اطلاعیه‌ای به مناسب روز جهانی قدس، از مردم برای حضور در راهپیمایی روز قدس دعوت کرد.

متن این پیام بدین شرح است:

روز قدس برای فلسطینی ها نیست برای ایران هم نیست این روز برای سربلندی و اعتلای اسلام عزیز است.

بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی (ره) جمعه آخر ماه مبارک رمضان که زمانی برای برای طهارت روح و جسم مسلمانان است را روز جهانی قدس نامگذاری کردند تا مسلمانان برای طهارت اسلام عزیز از ظللم مستکبرین نیز حضوری وحدت بخش در سراسر جهان داشته باشند و در این روز برای نجات اسلام و فلسطین قیام کنند. از گرما و سرما بگذرند و صرفاً برای نجات اسلام به خیابان ها بیایند و شعار مرگ بر استکبار ظالم و رژیم کودک کش و غاصب صهیونیستی را سر دهند.

وزارت اطلاعات با تأسی به آن امام عزیز و در پرتو عنایات و منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) که می فرمایند: «مسئله روز قدس هم امسال از هر سال مهم تر است البته مسئله فلسطین یک مسئله اساسی است و مخصوص دولت ها و کشورهای اسلامی هم نیست. مسئله فلسطین یک مسئله انسانی است وجدان های انسانی وادار به واکنش می شوند در مقابل آنچه بر سر ملّت فلسطین آمد، صرفاً مسئله اسلامی نیست، البته برای مسلمانان این کار اهمیت بیشتری دارد.» با دعوت از مردم مومن و انقلابی در جمعه آخر ماه مبارک رمضان برای حضور پرشور در راهپیمایی روز قدس، اعلام می دارد تا در کنار مردم غیور و انقلابی در مقابل هر گونه اقدام علیه نظام اسلامی با قدرت می ایستد.
 

۲۷۲۱۵

کد خبر 1265261

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =