یک نماینده مجلس: قیمت واقعی دلار ۸۵۰۰ تومان است

خانه ملت نوشت: نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: قیمت انواع ارز، به‌خصوص دلار طی ماه‌های آتی روند کاهشی خواهد داشت.

سیدحسن حسینی شاهرودی با اشاره به روند کاهشی قیمت ارز در روزهای اخیر، گفت: پیش‌بینی بسیاری از کارشناسان بازار ارز این است که قیمت انواع ارز، به‌خصوص دلار طی ماه‌های آتی روند کاهشی خواهد داشت.

وی با تأکید بر اینکه تحریم‌های آمریکا تأثیر به‌سزایی در افزایش قیمت ارز نداشته است، اظهار داشت: آمریکایی‌ها با جنگ روانی در داخل کشور در صدد آشوب بودند و می‌خواستند این طور القا کنند که تحریم‌ها در افزایش قیمت‌ها و نابه‌سامانی‌های بازار کالاهای اساسی مؤثر نقش داشته، در صورتی که واقعیت چیز دیگری است.

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس یکی از دلایل افزایش قیمت در کالاهای اساسی و ارز را سوء‌مدیریت‌های داخلی دانست و گفت: اگر بانک مرکزی و وزرای اقتصادی دولت در اوج تحریم‌ها که ماه‌ها پیش آغاز شد، شرایط را پیش‌بینی کرده و تمهیداتی برای آن اندیشیده بودند، شوک قیمتی در بازار به مراتب کمتر بود.

حسینی‌شاهرودی اضافه کرد: با توجه به اینکه تمرکز صادرات و مبادلات تجاری کشور از دلار به‌ سمت ارزهای دیگر در حال سوق پیدا کردن است، بنابراین، دلار دیگر نقشی در مبادلات تجاری نخواهد داشت، البته این مسئله نیازمند طی زمانی است که در آینده محقق خواهد شد.

نماینده مردم شاهرود در مجلس در پایان با تأکید بر اینکه قیمت منطقی و واقعی دلار حدود ۸۵۰۰ تا ۹ هزار تومان است، خاطرنشان کرد: هنگامی که دلار به ۱۰ و یا ۱۱ هزار تومان رسید، بانک‌ها اعلام کردند که دلارهای بازار را خریداری می‌کنند، این کار عملاً اجازه نداد که نرخ دلار کمتر شود که به‌نظر می‌رسد دولت نیز تمایل دارد تا قیمت دلار در کانال ۱۰ و یا ۱۱ هزار تومانی بماند، اما طی ماه‌های آینده روند کاهشی خواهد داشت.

۲۵۲۲۶

کد خبر 1265324

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 11
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • AE ۰۲:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۰
  19 0
  قيمت دلار ٧تومنه،هفت تا تك تومن!!!!!!!
 • US ۰۲:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۰
  3 0
  یعنی می خوای برای اونایی که دلار ۴۲۰۰ تومانی دارن بازم سود کنند؟؟؟؟
 • IR ۰۷:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۰
  14 1
  درود بر شما که حقیقت را گفتی.این دولت عملا نمیخواد دلار پایین بیاد و به قول شما در مواقع افت قیمت هم ده و یازده هزارتومن خریداری میکنن.دولت 80 درصد اقتصاد را در دست داره و مایله ارز را بالاتر بفروشه .بقیه شرکتها هم وصل هستن به اقایون و اجناس را بالاتر بفروشن سود بیشتری میبرن .شما که نماینده ای باید برخورد جدی کنید
 • IR ۰۹:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۰
  8 0
  خوب دستور بده بانک مرکزی دلار 8500 تومانی بریزه تو بازار
 • IR ۰۹:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۰
  3 5
  متاسفم برای نماینده ای که اینقدر راحت ارزش پول ملی کشورش رو پایین میاره. اگه یکم غیرت و همت وجود داشت بجای این حرفها باید میگفت باید کاری کنیم که قیمت دلار حتی از قیمت سابق آن نیز کمتر شود!
 • IR ۱۰:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۰
  7 0
  جناب قیمت را تومجلس اعلام کن وظیفه شماست که قیمت را اصلاح کنی نه اینکه شعاربدین
 • US ۱۰:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۰
  4 0
  یعنی بنظرشمادرواقع تقریباسه برابرموقع انتخاب دولت محترم تدبیروامیدیعنی بازهم بنظرشماتورم سیصددرصدقابل قبول است ! ولی دراین مدت به زحمت حقوق ودستمزد پنجاه درصدرشدداشته حالاهمه بکنارشماکه درمجلس محترم هستی میتوانی کاری کنی که همین قیمت بازارفعلی اقلایکسال ثبات داشته باشد؟ یا مرابخیرکسی امیدنیست.....
 • علی IR ۱۰:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۰
  5 0
  عمو جان با دلار 8500 وضعیت زندگی مردم بهتر نمی شود با دلار 4000 تومان زندگی مردم مشکل داشت و خرجشان با دخل شان نمی خواند
  • US ۱۲:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۰
   8 0
   باهیچ قیمت دلاری زندگی مردم بهترنمیشه چیزی که باعث بهترشدن زندگی مردم میشودایجاداشتغال است بایستی سرمایه دارراتشویق به سرمایه گذاری درهرکاری که ایجاداشتغال وکم کردن بیکاری درجامعه شودکردولی نه باسیاستهای تهدیدی که باعث فرارسرمایه میشوددرهرحال فعال شدن بخشهائی که باعث کم شدن بیکاری وایجادشغل کنندوضع جامعه رابهترمیکندوازطرفی هم باعث بالارفتن ارزش پول ملی وکاهش قیمت دلارمیشودالبته این رویائی است همه جاشدنی ولی دراینجا؟؟؟
 • علی IR ۲۱:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۰
  0 0
  شما که زحمت کشیدی قیمت واقعی پراید و مرغ و گوشت و مسکن هم اعلام کن. قیمت واقعی دلار مهم نیست ارزش پولمون ذلیل شده . یه سفر به عراق بری از ایرانی بودن پشیمون میشی با این ریالمون
 • محسن IR ۲۳:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۰
  3 0
  بالاخره به انتخابات مجلس نزدیک میشیم و برای اینکه مجلس دستاوردی داشته باشه موقتا باید دلار 8000 تومن بشه! انشا ءالله بعد از اینکه رای ها به این حربه جمع شد دوباره قیمت دلار 15000 تومان به بالا خواهد شد!!