«نه» بلند چهره‌های سیاسی و نظامی ایران به معامله قرن

«معامله قرن»؛ توطئه مشترک آمریکا، اسرائیل و برخی حکام عرب منطقه علیه فلسطینی ها امروز با «نه» بلند ملت ایران و مسئولان کشوری و لشکری روبرو شد.

به گزارش خبرآنلاین، آخرین جمعه ماه رمضان امسال هم با راهپیمایی روز قدس همراه بود. روز قدسی که هم با «حضور باشکوه مردم» در دفاع از آرمان فلسطین همراه بود و هم فرصتی برای «نه» گفتن به معامله قرن.

مسئولان لشکری و کشوری هم امروز در جمع راهپیمایان حضور داشتند تا آنها هم با صدای بلند حمایت خود از فلسطینی ها را اعلام کرده و انزجار خود از سیاست های آمریکا، اسرائیل و برخی حکام عرب منطقه را اعلام کنند.

«معامله قرن» هم ردپایی پررنگ در اظهارنظرهای آنها داشت. معامله ای که از نگاه آنها تبدیل به ورشکستگی قرن خواهد شد و رسوایی بزرگ برای اعراب منطقه رقم خواهد زد.

در جدول زیر مهمترین اظهار نظر چهره‌های سیاسی و نظامی در حاشیه راهپیمایی روز قدس آمده است؛

نام و سمت

اظهارات

حسن روحانی/ رئیس جمهور

*توطئه استکبار علیه قدس شریف و فلسطین به نتیجه نخواهد رسید.پیروزی نهایی از آن حق و فلسطین است، گفت:سرزمین فلسطین مأمنی برای مسلمانان ، مسیحیان و یهودیان خواهد شد.

* روز قدس روز تقابل همه مسلمانان در برابر متجاوزین عالم است.

روحانی تاکید کرد معامله قرن قطعا به ورشکستگی قرن تبدیل شده و به نتیجه نمی رسد.

علی لاریجانی/ رئیس مجلس

*شعله محبت مردم و مسلمان نسبت به قدس شریف همچنان با حرارت ادامه دارد و جلوی توطئه ها را می‌گیرد.

** طرح معامله قرن را داماد آقای ترامپ که فردی دلال است دنبال می کند. این جوانک بی‌تجربه اقداماتی را در منطقه انجام می‌دهد. بسیاری از رهبران منطقه نگران این رفتارها هستند و معتقدند آمریکایی‌ها این جوانک را فرستاده است تا جنگی را در منطقه به راه بیندازند، این اضطراب‌ها ناشی از رفتارهای نارس آمریکایی‌هاست.

** راهبرد آمریکایی‌ها در این شرایط تحقیر مسلمانان و در مضیقه قرار دادن کشورهای اسلامی است.  اگر راهبرد آمریکا این است، پاسخ کشورهای اسلامی نیز باید در همین سطح باشد. 

ابراهیم رئیسی / رئیس قوه قضائیه

با توجه به این اجتماع باشکوه و با بصیرت که امت اسلامی دارد، معامله قرن تبدیل به مقاومت قرن می‌شود.

آیت‌الله احمد جنتی/ رئیس مجلس خبرگان

پیام مردم ما مرگ بر آمریکا است و همانطوری که شاه را خاک کردیم ترامپ را هم دفن می‌کنیم و آمریکا را هم زیر پایمان لگدمال خواهیم کرد.

اسحاق جهانگیری/ معاون اول رئیس جمهور

هیچ فلسطینی در معامله قرن حضور نداشته و می‌توان پیش بینی کرد که با حضور مردم حتماً این معامله به شکست کشیده می شود و برای سران عرب که با رژیم صهیونیستی همراهی می کنند، روسیاهی تاریخی خواهد ماند.

معصومه ابتکار/ معاون رئیس جمهور در امور زنان

 در این راهپیمایی‌ها نباید از شعارهای تفرقه‌افکنانه استفاده کنیم. ما باید بتوانیم به طور یک دست در واکنش به ظلم استکبار بایستیم.مردم از ابتدای انقلاب کنار مردم فلسطین بوده‌اند.مردم با حضورشان نشان دادند که مردم پای همه مسائل هستند. ما نیز به لطف خداوند از مشکلات موجود عبور خواهیم کرد.

حسینعلی امیری/ معاون پارلمانی رئیس جمهور

مشخص است این طرح معامله قرن راه به جایی نمی‌برد، چون مقبول و مشروع نیست و معامله‌ای باطل است و هیچ آثار حقوقی بر آن مترتب نیست.معامله قرن ورشکسته است. حضور همه مردم ایران و جهان در این راهپیمایی شکست معامله قرن را نوید می دهد و قطعا نتیجه ای در بر ندارد.

غلامحسین محسنی اژه‌ای/ معاون رئیس قوه قضائیه

 معامله قرن معامله نیست بلکه کلاهبرداری است. آمریکا و حامیان اصلی اسرائیل، رژیم صهیونیستی را در این مقطع زمانی در موضع ضعف می‌بینند، چرا که جبهه مقاومت توانسته با استقامت خود در برابر اسرائیل آنها را به لرزه درآورد و در همین چارچوب آمریکا و حامیان رژیم صهیونیستی می‌خواهند دوباره مانند برخی از دهه‌های گذشته با مطرح کردن طرح‌هایی چون طرح معامله قرن، کلاه بر سر مردم فلسطین بگذارند.

آیت‌الله مکارم شیرازی/ مرجع تقلید

صهیونیست‌ها خیال می کردند با گذشت زمان موضوع فلسطین فراموش می شود اما ابتکار امام سبب شد که روز قدس هر سال تکرار شود و نسل های جدید آماده می شوند که اسرائیل را از سرزمین های اسلامی بیرون کنند.

آیت‌الله جوادی آملی/مرجع تقلید

جریان قدس، مخصوصا جریان ننگین معامله قرن، دو خطر و دو غده بدخیم را به همراه دارد؛ یکی ستم به مظلومان و یکی اهانت به مکتب. هم نسبت به فلسطینی های آسیب دیده ستم روا داشته اند و هم نسبت به اصل مکتب یعنی اسلام اهانت کرده اند؛ بر همه ما لازم است که هم حق مسلم فلسطینی ها را حفظ کنیم و هم حق مسلم اسلام را که قدس مال اسلام و مسلمین است، محترم بشماریم. 

آیت‌الله نوری همدانی/ مرجع تقلید

اسرائیل غاصب کودک کش، در حال احتضار است و به زودی قدس و سرزمین فلسطین از دست اسرائیل در خواهد آمد.

حجت الاسلام ابوترابی فرد/ خطیب نماز جمعه تهران

کشورهایی که منطقه را در اختیار رژیم صهیونیستی گذاشته‌اند امروز نمی‌توانند کوچکترین تصمیمی اتخاذ کنند بلکه این ملت‌های منطقه هستند که آینده فلسطین را رقم می‌زنند به دلیل این راهپیمایی و حضور پرشور، ملت ایران در کنار ملت فلسطین بوده و خواهد بود.

محسن رضایی/ دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام

 امسال از لحاظ طرح توطئه های جدید برای ملت فلسطین سال مهمی است و ملت با حضور در خیابان‌های تهران و ایران این طرح ننگین را رد می‌کنند .معامله قرن هم مانند طرح های دیگر با توجه به اینکه هیچگونه مبنای عادلانه ای ندارد قطعا با شکست مواجه خواهد شد.

ناطق نوری/ عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام

 *با این تجربه و پیشرفتی که به خصوص در بخش نظامی ایران داشته که عمدتاً هم برای دفاع و بازدارندگی است، ما بر اساس مکتب‌مان هیچ گاه حمله کننده نخواهیم بود اما برای بازدارندگی باید خودمان را مجهز کنیم.

محمدجواد ظریف/ وزیر امور خارجه

باعث تاسف است که تعدادی انگشت‌شمار از حکام عربی برای حفظ خودشان و پیشبرد اهداف‌شان این توهم را دارند که اگر در کنار نتانیاهو قرار بگیرند، می‌توانند به اهداف و آمال خود دست پیدا کنند. نتانیاهو با گنبد آهنین خود نتوانسته حتی اسرائیل را مورد حمایت قرار دهد حال چه‌طور می‌تواند از این کشورها حمایت کند.

محمود علوی / وزیر اطلاعات

امروز مردم روزه‌دار مشت را در برابر رژیمی گره کردند که پیدایش و بوجود آمدن آن نامشروع بوده و ادامه و استمرار آن نامشروع تر قلمداد شده است.براساس یک سخن بی‌اساس، پوچ و نادرست وجود رژیم صهیونیستی شکل گرفته است، سرزمین بی ملت برای ملت بی‌سرزمین تعبیر اسرائیلی‌ها از تشکیل این رژیم بوده است.بر اساس توطئه انگلیسی خبیثانه که ابتدا قرار بود کشور یهودی‌ها در آمریکای لاتین ایجاد که بعد فلسطین را در نظر گرفتند،هدف آنها این بوده که بین کشورهای اسلامی آسیا و آفریقا فاصله بیاندازند.

کمال خرازی/ رئیس شورای راهبردی روابط خارجی

هر سال روز قدس با شکوه و عظمت بیشتری برگزار می‌شود و به یاد رهبر انقلاب امام خمینی که این روز را بنیانگذاری کردند نه تنها در ایران بلکه در نقاط دیگر هر سال اهمیت بیشتری پیدا می‌کند چون نماد حمایت از مظلوم است. اینکه حقوق فلسطینی‌ها مرتب ضایع می شود به خاطر حمایت قدرت های بزرگ و خیانتکاران منطقه از رژیم اسرائیل است. امیدواریم این طرح با شکست مواجه شود چون مردم فلسطین و حتی دولت خودگردان آن را نپذیرفته و امیدواریم با شکست قطعی مواجه شود.

عبدالرضا رحمانی فضلی/ وزیر کشور

پیام من به مسئولین توجه هر چه بیشتر به کار، تلاش، استقامت و مقاومت و همچنین پیام من به مردم نیز همراهی با انقلاب، رهبری و نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

علی مطهری/ نماینده مردم تهران

معامله قرن به دنبال فراموشی آرمان فلسطین است و می خواهد این مساله را تمام شده تلقی کند و ایران را در منطقه به جای اسرائیل قرار دهد و اعراب را در مقابل ایران قرار دهد اما این هدف محقق نخواهد شد.

محمدرضا عارف/ نماینده مردم تهران

کماکان باید در همه صحنه‌ها حضور جدی داشته باشیم تا ان‌شاءالله به آرمان انقلاب اسلامی که آزادسازی قدس است، برسیم.من به طور طبیعی احساس می‌کنم که حضور مردم جدی‌تر شده است. ملت ایران همیشه در راهپیمایی‌هایی که پیامش همبستگی ملی است، خوب ظاهر شده است.

سعید جلیلی/ عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام

 امروز آمریکا می‌گوید قدس را پایتخت رژیم صهیونیستی می‌دانم و یا جولان جزو رژیم صهیونیستی است؛ ترفند دیگر این است که می‌گوید معامله قرن؛ یعنی صلح در برابر زمین هم نه؛ فلسطین و قدس و جولان که اصلا هیچ بلکه باید در بخش‌هایی از مصر و اردن فعالیت اقتصادی کرد و من هم به فلسطینی‌ها کمک می‌کنم و این یعنی تطمیع به اسم فعالیت اقتصادی.

مهدی چمران/ رئیس شورای شهر سابق

امسال راهپیمایی روز قدس مهمتر از سال‌های پیش است؛ به دنبال اعلام قدس به عنوان پایتخت اسرائیل و جولان به عنوان سرزمین اسرائیلی و هم‌اکنون وعده فروش قدس به نام معامله بزرگ قرن که آمریکا وعده داده است، ایجاب می‌کند که دنیای اسلام بلکه دنیای انسانیت علیه این تصمیمات به پا خیزند و راهپیمایی امروز حکایت از این مهم دارد.

َ

نظامی‌ها درباره روز قدس چه گفتند؟

فرماندهان نظامی هم مانند چهره‌های سیاسی در این راهپیمایی حضور پررنگی داشتند. آنها در حاشیه این مراسم درباره معامله قرن و همچنین توان نظامی کشور سخن به میان آوردند. در جدول زیر می‌توانید بخشی از اظهارنظرهای نظامیان را بخوانید:

سید یحیی صفوی /دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا 

معامله قرن ترامپ ، یک توطئه موذیانه و فریبکارانه برای نجات صهیونیست ها با هزینه برخی کشورهای عربی منطقه است ،درحالیکه پروژه معامله قرن در یک ارزیابی اولیه مولودی مرده متولد شده است.

 علی فدوی/ جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران 

حضور پرشور و شعور مردم خود گویای همه چیز است .این حضور و حمایت همه جانبه از مردم مظلوم فلسطین تا زمانی که عامل اصلی اشغالگری یعنی رژیم صهیونیستی وجود دارد، ادامه دارد.

حسین طائب/ رئیس سازمان اطلاعات سپاه

روند رو به انحطاط رژیم صهیونیستی نشان می‌دهد که مقاومت در برابر مستکبرین همواره جواب می‌دهد، فلسطین و لبنان موفق شدند با مقاومت خودشان آستانه تحمل رژیم صهیونیستی را از 33 روز به دو روز کاهش دهند.اگر روند حمایت مردمی از مقاومت فلسطین ادامه پیدا کند روند فروپاشی رژیم صهیونیستی سرعت بیشتری به خود می‌گیرد.

غلامحسین غیب پرور/ رئیس سازمان  بسیج مستضعفین

امروز روز قدس، روز همبستگی مردم مظلوم فلسطین است و همه مسلمانان جهان باید برای پیروزی این ملت مظلوم در برابر رژیم اشغالگر تلاش کنند.

محمدعلی جعفری عزیز جعفری/فرمانده قرارگاه فرهنگی بقیه الله 

قطعا سیاست‌های حمایتی ایران اسلامی از مردن مظلوم فلسطین بیشتر از گذشته خواهد بود و در چند سال آینده شاهد نابودی رژیم صهیونیستی خواهیم بود.

علیرضا صباحی‌فرد/ فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش

* آن کسانی که وعده داده بودند انقلاب اسلامی ایران نابود خواهد شد بیایند و این جمعیت میلیونی را ببینند تا متوجه شوند مردم ایران به پای انقلاب اسلامی خواهند ایستاد.

*اینکه قدس پایتخت ابدی فلسطین است جز شعارهای ابدی و اساسی ما خواهد بود.

محمدحسین سپهر /جانشین رئیس سازمان بسیج مستضعفین 

در شرایط حاضر دشمنی دشمنان جمهوری‌اسلامی ایران افزایش پیدا کرده و برای سرنگونی این نظام از تمامی گزینه ها استفاده کرده‌اند که مهمترین گزینه آن القای یاس و نا امیدی مردم از نظام مقدس جمهوری‌اسلامی بوده در حالی این دشمن در حال زوال و نابودی است. مردم ایران در دفاع از آرمان‌های فلسطین و جهان اسلام پیشگام است 

محمدرضا یزدی فرمانده سپاه محمد رسول الله

مردم آماده‌اند تا از آرمانهای فلسطین دفاع کنند. این معامله قرن هم طنزی تلخ است که بارها شکست خورده است.اینها از کمپ دیوید تا قراردادهای دیگر نفتی شان همه شکست خورده است. این معامله قرن هم هیچ نتیجه‌ای درپی نخواهد داشت البته ما موافق هستیم که معامله قرنی صورت بگیرد ولی این معامله قرن باید در زمین‌های غزه باشد و توسط مردم غزه برای تعیین سرنوشت خودشان باشد و مردم فلسطین باید خودشان برای آینده شان تصمیم بگیرند. 

27216

کد خبر 1265494

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =