واکنش تند دمشق به بیانیه پایانی نشست سران عرب

ایرنا نوشت: وزارت خارجه سوریه روز جمعه در واکنش به نشست روز گذشته (پنجشنبه) سران عربی در نشست مکه در عربستان، تاکید کرد که ما آنچه در بیانیه پایانی این نشست درباره "مداخله ایران در امور سوریه" است، رد می کنیم.

به گزارش خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، یک منبع رسمی در وزارت خارجه سوریه با صدور بیانیه ای تاکید کرد که حضور ایران در سوریه مشروع و قانونی است. این کشور نقش بسزایی در مبارزه با تروریسمی داشت که مورد حمایت برخی از کشورهای شرکت کننده در نشست مکه بودند.

این منبع افزود: ما آنچه در بیانیه پایانی نشست مکه درباره "مداخله ایران در امور سوریه" است، رد می کنیم.

در بحبوحه تنش بین ایران و آمریکا، عربستان روز پنجشنبه دو نشستِ نمایندگان کشورهای عربی (وزیران خارجه) و نمایندگان کشورهای شورای همکاری خلیج فارس را برگزار کرد.

امروز جمعه نیز میزبان نشست سران سازمان همکاری اسلامی با امید به اجماع سازی علیه ایران خواهد بود.

نشست اتحادیه عرب در حالی با صدور بیانیه‌ای به کار خود پایان داد که همچون گذشته با اعمال نفوذ و فشار عربستان، اتهام های واهی و ادعاهای بی اساس و تکراری را متوجه جمهوری اسلامی ایران کرد.

این بیانیه خواستار اتحاد کشورهای عربی در برابر آنچه که «مداخله‌جویی‌های ایران» عنوان کرد، شد.

تلاش عربستان برای طرح این ادعاهای واهی علیه ایران در حالی است که پیشنهاد وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی درباره امضای «معاهده عدم تعرض متقابل با کشورهای منطقه» مورد توجه وِیژه در سطح منطقه و بین الملل قرار گرفته است.

310311

کد خبر 1265575

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =