گل رز، الهام‌بخش روشی هوشمندانه برای جمع‌آوری و تصفیه آب است

گل رز ممکن است یکی از نمادهای شگفت انگیز عشق و علاقه در فرهنگ معاصر باشد اما اکنون این گل می‌تواند بیش از این ارزش نمادین به کیفیت زندگی کمک کند.

Sciencedaily: دستگاه جدیدی برای جمع آوری و تصفیه آب در دانشگاه تگزاس توسعه یافته که از یک شاخه گل رز الهام گرفته شده است. هر ساختار گل مانند هزینه‌ای کمتر از 2 سنت دارد و می‌تواند بیش از نیم گالن آب در هر ساعت و در هر متر مربع تولید کند.

تیم تحت هدایت پروفسور دونگلی در دانشکده مهندسی مکانیک کاکرل، یک رویکرد جدید بخار خورشیدی برای تولید آب ایجاد کرده است – این تکنیک از انرژی خورشیدی برای جدا کردن نمک و سایر ناخالصی‌ها از طریق تبخیر آب استفاده می‌کند.

تکنولوژی‌های فعلی بخار خورشیدی معمولا بزرگ و گران هستند و نتایج محدودی تولید می‌کنند. روش این تیم استفاده از مواد ارزان قیمت، قابل حمل و سبک وزن است.

این دستگاه آب را از طریق لوله ساقه مانند خود جمع می‌کند، آن را به شکل ساختار گل در بالا تغذیه می‌کند. همچنین می‌تواند قطره‌های باران را از بالای آن جمع آوری کند. آب راه خود را به گلبرگ‌هایی می‌رساند که مواد پلی‌پیررول پوشش گل را تبدیل به آب می‌کنند. به طوری که در این روش آلودگی‌ها به‌طور طبیعی از آب جدا می‌شوند.

این امر می‌تواند پارادایم‌های جدید فن آوری بخار خورشیدی را در تولید آب آشامیدنی برای افراد و خانه‌ها میسر کند.

2121

کد خبر 1265584

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =