قلعه‌نویی: با اسناد و مدارک می‌گوییم نتایج مهندسی شده است

سرمربی تیم فوتبال سپاهان، گفت: جالب است که بگویم گزارش ناظر بازی گم شده، بعد عنوان می‌کنند از من شکایت کرده‌اند. اتفاقا من از این شکایت استقبال هم می‌کنم.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، امیر قلعه‌نویی در مصاحبه با برنامه تهران ورزشی رادیو تهران گفت: به فرزندان ایران‌زمین و بلندقامتان والیبال بابت پیروزی که به دست آوردند تبریک می‌گویم. اجازه بدهید در ابتدا یک خسته نباشید و خداقوت به همه عزیزانی که به دنبال فوتبال پاک بودند بگویم. از رسانه ملی گرفته تا مطبوعات،‌ نیروی انتظامی و سایر مسئولان باید تشکر کرد. یک لیگ فرسایشی را داشتیم و خوشحالیم که به پایان رسید. باید از عظیمیان مدیرعامل کارخانه هم تشکر کنم. در ابتدای فصل بودجه‌ای برای ما در نظر گرفته شد که بعد از نوسانات ارزی این بودجه به یک‌سوم تبدیل شد. شاید من سال دیگر در سپاهان نباشم، اما باید این نگاه مثبت را بیان کنم و بگویم اگر این متمم بودجه تصویب نمی‌شد ما نمی‌توانستیم راهمان را این‌قدر خوب ادامه دهیم و باید از اخلاق و رفتار همیشه یاد کنیم.

وی افزود: به غیر از یکی دو مورد هر جا که ما رفتیم، جو خوب و پاکی وجود داشت. مثلاً وقتی به مسجدسلیمان رفتیم، زمین مسابقه را در اختیار ما گذاشتند و کانون هواداران آنها به هواداران ما احترام گذاشت. به غیر از یکی دو مورد هرجا که رفتیم فقط احترام بود.

سرمربی سپاهان در ادامه تأکید کرد:‌ بازیکنان ما در مقابل دیدار با پرسپولیس بسیار باشرافت بازی کردند و وقتی که تیم ۹ نفره بود همه دیدند چه‌طور مردانه می‌جنگند. باید از هواداران عزیزمان تشکر کنم و خدا را گواه می‌گیرم که آنها تا ساعت ۲ شب مقابل هتل ما آمدند و ما را شرمنده کردند. امسال سال بسیار خوبی بود و درس‌های زیادی گرفتیم. رفتارهای خوبی از مردم و هواداران اصفهانی دیدیم و به چه صورت از ما قدردانی کردند.

وی تاکید کرد: در مورد بازی با پرسپولیس همه جوره همکاری کردیم و کارمان را به نحو احسن انجام دادیم. یک نمونه از همکاری‌های ما را می‌توانیم از مسئولان حراست ورزشگاه آزادی بپرسید. قبل از بازی برگشت تحرکاتی انجام شد تا جو بهم بریزد. از ما خواستند کمک  کنیم تا فضا بهبود یابد به همین خاطر دو کاپیتان تیم را نیم ساعت قبل از ورود به زمین به دل هواداران فرستادیم و خواهش کردیم انرژی‌شان را برای تشویق تیم بگذارند و به حواشی بی‌توجه باشند. اما وقتی وارد زمین شدیم ۱۰۰ هزار نفر به صورت دسته‌جمعی فحاشی خانوادگی می‌کردند.

وی افزود: نحوه برخورد ما را ببینید. وقتی سیدجلال حسینی به‌ اصفهان آمد با توجه به خداحافظی از فوتبال به او پیراهنی هدیه دادیم و تقدیر کردیم. از علی دایی به عنوان بهترین گلزن تیم ملی تقدیر کردیم. همه این مسائل وظیفه ما است. در مورد بازی ما با ذوب‌آهن آن جوسازی‌ها شد. من فقط یک فصل در ذوب‌آهن بودم اما وقتی به رختکن رفتم برایمان بنر زده بودند و باید از سعید آذری تشکر کنم. این مسائل است که در خاطرات می‌ماند.

قلعه‌نویی در ادامه تأکید کرد:‌مگر ما به استقلال در دقیقه ۹۷ نباختیم. مگر مربیان و بازیکنان این تیم آن رفتارها را انجام ندادند، آیا ما کوچک‌ترین عکس‌العملی داشتیم؟ آن پیروزی مبارکشان باشد. من در تهران استقلال را بردم به آنها خسته نباشید گفتم و در اصفهان وقتی هم که باختم باز هم تبریک گفتم. فوتبال جاذبه دارد و برد و باخت شیرین است.

قلعه‌نویی تأکید کرد:‌ من می‌خواهم بگویم این رفتارها درست نیست. ما یک بازی متعادل داشتیم و موقعیت‌هایی هم نصیب‌مان شد، البته از تیم داوری با وجود این‌که اشتباهاتی داشت تشکر می‌کنم و معتقدم همه نسل جوان داوری ما خوب هستند و انصافاً وقتی داوری‌های کوپال ناظمی، حسین زرگر و چند نفر دیگر را می‌بینم لذت می‌برم.

سرمربی سپاهان اضافه کرد: ما در نیمه اول بازی متوسطی داشتیم ولی به دنبال برد در ۹۰ دقیقه بودیم. به همین دلیل تغییراتی ایجاد کردیم. هر چند فکر نمی‌کردیم کومان به مشکل بخورد. جا دارد همین‌جا از تیم پزشکی‌مان تشکر کنم، ضمن آن‌که از دکتر نوروزی پزشک استقلال نیز به خاطر زحماتش ممنون هستم. بعد از کومان، نویدکیا را آوردیم و همه چیز تحت کنترل ما بود تا این‌که آن اتفاقات در زمین رخ داد.

وی در ادامه تأکید کرد:‌ خدا را شاهد می‌گیرم محمد ایرانپوریان که ۵ سال شاگرد من بوده جزو مؤدب‌ترین فوتبالیست‌های ایران است. او فرزند شهید است و یک خانواده مذهبی دارد. اگر به فیلم بازی دقت کرده باشید، من به این بازیکن بعد از اخراج تشر زدم که او قسم جلاله خورد که فقط گفته توپ اوت شده است نه کرنر.

قلعه‌نویی خاطرنشان کرد: شما دقت کنید وقتی وقت اضافه تمام می‌شود، آقایان از روی نیمکت با الفاظ زشت و زننده به کی‌روش توهین کردند. من فقط از سروش رفیعی که شاگرد خودم بوده تعجب می‌کنم و اصلاً از او انتظار چنین رفتاری نداشتم. همین جا هم می‌گویم که رفتار کی‌روش چه در کارت اول و چه در کارت دوم محکوم می‌کنم، اما در مورد کارت اول این بازیکن باید بگویم؛ وقتی داور خطای ربیع‌خواه روی کی‌روش را اعلام کرد و به او کارت زرد نداد، بازیکن ما از لحاظ روانی کاملاً بهم ریخت. من یک کتاب داوری از نادر جعفری گرفته و در حال مطالعه آن هستم. جالب است، پیراهن بازیکن ما کشیده شده، ولی اخطاری به او ندادند و حتی در صحنه‌های کارشناسی هم به شکلی عجیب این صحنه نشان داده نشده است. من قبل از بازی به کی‌روش گفتم که مراقب باشد در دام آقایان نیفتی، چون اینها می‌خواهند روی اعصاب تو بروند. شما فکر می‌کنید چرا پنالتی ما گل نشد؟ چون بازیکنان ما از لحاظ روحی در شرایط خوبی نبودند. تا دقیقه ۲۵ بازی ۳ بازیکن سپاهان کارت زرد گرفتند که فقط یکی از آنها درست بود و من معتقدم داور باید آن صحنه‌ها را مدیریت می‌کرد.

وی ادامه داد:‌ شما ببینید ما چه‌قدر به بازی مسلط بودیم که از آقایان خطا می‌گرفتیم و ضربه‌های ایستگاهی می‌زدیم. دیدید که خود دوستان هم اعتراف کردند و خدا را شکر که خودشان گفتند نه اخراج ایرانپوریان درست نبود و همین که پنالتی ما را تأیید کردند. من معتقدم در صحنه‌ای که کی‌روش اخراج شد، داور باید شجاع خلیل‌زاده را به خاطر گول زدن اخراج می‌کرد.

سرمربی سپاهان تصریح‌ کرد:‌ یک نکته را بگویم؛ این مسائل به من ارتباطی ندارد. شجاع خلیل‌زاده یکجا در تبریز برای من مردانگی کرد و با گونه شکسته برای تراکتورسازی به میدان رفت. من در آخر نیمه اول به خلیل‌زاده گفتم؛ اینقدر ناراحت نباش چون فوتبال تمام می‌شود و معرفت و مردانگی باقی می‌ماند که او به من گفت؛ تماشاگران مرتب به من فحش می‌دهند. من هم گفتم؛ این همه به من فحش دادند و در ورزشگاه آزادی به من توهین شد، خداوکیلی اگر در ورزشگاه آزادی من شرایط را مدیریت نمی‌کردم چه اتفاقی می‌افتاد؟ آقایان به جای آن‌که در آن فضا و به خاطر این‌که جو را آرام کردند، از من تقدیر کنند چه رفتارهایی کردند. من به بازیکنانم گفتم بروید و بازی را ببرید. حتی اگر ۴ گل هم خوردید مسئولیتش با من است اما دوست ندارم خون از دماغ کسی بریزد. اشکالی ندارد، فوتبال است. ما بازی را باختیم آن هم روی گلی که خنده‌دار بود.

قلعه‌نویی در پاسخ به این سوال که حالا بعد از گذشت دو روز آیا اعتقاد دارد بازی‌ها مهندسی‌شده است و چه کسانی بازی‌ها را مهندسی می‌کنند، گفت: شما اجازه بدهید کمی زمان بگذرد. ما هم اسناد و مدارکی داریم که در حال جمع‌آوری آنها هستیم. مصاحبه‌های آقایان و رفتارهایی هم که داشتند ببینید. جالب است که بگویم گزارش ناظر بازی گم شده، بعد عنوان می‌کنند از من شکایت کرده‌اند. اتفاقا من از این شکایت استقبال هم می‌کنم. در این دو روز آن‌قدر پیام به من داده‌اند که باورتان نمی‌شود. یکسری هم هستند که تربیت خانوادگی‌شان را نشان دادند که در چه محیطی بزرگ شده‌اند. الآن هم می‌گویم ما یکسری مدارک و اسناد داریم و اتفاقا دوست دارم درباره زمانی که مربی تراکتورسازی بودم و اتفاقاتی رخ داد صحبت کنم. آقایان حرف بزنند تا من هم صحبت کنم و ببینیم در آینده چه اتفاقی می‌افتد.

وی در مورد این‌که این مسائلی را که می‌گوید از کجا متوجه شده است،‌گفت: به موقع در این مورد صحبت می‌کنم. این‌که بخواهم منابع اطلاعاتی‌مان را بیان کنیم، کار درستی نیست. شما دیدید ما بعد از این‌که ۱۰ نفره شدیم به چه صورت با درایتی که نشان دادیم جو را کنترل کردیم. حتی مسئولان برگزاری بازی از من تشکر کردند که اجازه ندادم جو بهم بریزد. و حتی به بازیکنان پرسپولیس هم در پایان بازی تبریک گفتم ولی شما دیدید در تهران چه جوی علیه ما به راه انداختند.

قلعه‌نویی در مورد این‌که فحاشی‌ها در فوتبال ایران بسیار زیاد شده است، عنوان کرد:‌ سوال من این است که چرا تمامی این حواشی در مورد یک تیم است. حتی درگیری و بحث قومیتی هم به وجود آمد. چرا مشکلات دیدار با سایپا، مشکلات در تبریز و… فقط برای یک تیم است؟ مگر ما از تراکتور ۲ بر صفر نباختیم؟ مگر در دقیقه ۹۷ مقابل استقلال شکست نخوردیم، چرا این مشکلات به وجود نیامد؟ ما مدارک لازم را داریم و اتفاقا از این موضوع استقبال می‌کنیم. شما ببینید آنها بعد از بازی چه صحبت‌هایی را مطرح کردند. بعد از قهرمانی‌شان چه حرف‌هایی زدند و استوری بازیکنان این تیم را نگاه کنید. مگر آنها خیلی از مسائل را زیر سوال نبردند؟ مگر نگفتند نمی‌خواهند بعد از قهرمانی لیگ به ما جام بدهند؟

سرمربی سپاهان در رابطه با این‌که سیاوش یزدانی را برخی مسائل را مطرح کرده بود، عنوان کرد:‌ باید مطالب را جدا از هم بررسی کنیم. اتفاقا خوب شد به این مسئله اشاره کردید. من سوالم این است، مگر بازیکنان آنها استوری نگذاشتند و نگفتند نمی‌خواهند بعد از قهرمانی لیگ به ما جام بدهند؟ آنها به همه ارکان فوتبال تهمت زدند. بعد از این‌که سیاوش یزدانی آن حرف را زد، وقتی متوجه این مسئله شدم خودم با او برخورد کردم و گفتم اگر عذرخواهی نکردی، فردا به تمرین نیا که او یک مصاحبه انجام داد و عذرخواهی کرد. حتی یک فیلم هم در سایت باشگاه گذاشتیم. بعد از آن بازیکن ما یک جلسه تعلیق شد اما چرا این اتفاق برای بازیکن آنها نمی‌افتد؟

وی در مورد این‌که آیا یزدانی تعلیق شد،‌ تصریح‌ کرد:‌ بله او تعلیق شد. مثل این‌که یادتان رفته است. از شما می‌خواهم مطلب را درست بگویید. مگر یزدانی یک جلسه محروم نشد؟ چرا این کار را برای آقایان نمی‌کنند؟

قلعه‌نویی بعد از این‌که مجری برنامه اعلام کرد نمی‌دانم قوانین به چه صورتی است، تصریح‌ کرد:‌ خدا پدر ما را بیامرزد، مطالب زیادی وجود دارد که می‌توان در مورد آن صحبت کرد. متأسفانه آنها تهمت را شروع کردند و بعد از قهرمانی آن حرف‌ها را زدند. بعد از این‌که به سینه داور و ناظر ضربه زدند چه اتفاقی افتاد؟ به زبان انگلیسی فارسی و با حرکت دست فحاشی کردند. چه اتفاقی افتاد؟ از آقای حسن‌زاده و تورگ می‌پرسم چه اتفاقی رخ داد؟ حسن‌زاده ۶-۵ سال است علیه من حکم می‌دهد و مخلص او هم هستم. دو سال است که یک قانون تصویب شده که اگر قرار است علیه کسی یا تیمی رای بدهند، یا باید به صورت حضوری یا به صورت کتبی آن فرد از خودش دفاع کند. در دو سال گذشته یک بار در مورد من این مسئله اجرا نشد.

وی در پایان گفت: تا جایی که توانستم تلاش کردم جو را آرام کنم. در شرایطی که در تهران ۱۰۰ هزار نفر علیه من فحاشی می‌کردند. تنها ایرادی که به ما گرفتند این بود که چرا به نشست نیامدید. اگر این‌طور است چرا به برانکو به نشست بازی ما نیامد. چرا آقای حسن‌زاده با این مسئله برخورد نمی‌کند؟

256 251

کد خبر 1265735

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 26
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • IR ۱۱:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۱
  9 0
  کلا فرافکنی تو خونتونه مخصوصا وقتی می بازین
 • IR ۱۱:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۱
  4 0
  اگه راست میگی مدارکو رو کن
 • IR ۱۱:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۱
  4 7
  از اینکه تیرتون به سنگ خورد و با همه ی زد وبندا نتونستین جلوی قهرمانی پرسپولیس رو بگیرین داری میسوزی بدجوری هم می سوزی
 • IR ۱۱:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۱
  5 0
  یکی به 125 تماس بگیره بیاد اینو خاموش کنه
 • IR ۱۲:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۱
  5 0
  چطور برای پرسپولیس مهندسی شده بود اما اون پنالتی ناحق که برادر مدیر رسانه ای سپاهان( داور کنار خط ) گرفت مهندسی شده نبود ؟
 • IR ۱۲:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۱
  4 0
  چون باختی میگی مهندسی شده بود؟ خدا بین تو و پرسپولیس قضاوت بکنه ان شاء الله .
 • IR ۱۲:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۱
  2 0
  ننه من غریبم
 • IR ۱۲:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۱
  2 0
  طبق قولی که چند سال پیش دادی تو الان نباید مربیگری کنی باید توی خونه ات نشسته باشی آقای کل یوم خخخخخخخ
 • مهران IR ۱۲:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۱
  3 0
  دیگه همه و حتی استقلالی ها هم میدونن رئیس مافیا کیه ؟ واقعا چرا تو همه ورزشگاهای ایران این شعار داده میشه؟ چرا نمیگن علی دایی مافیایه ؟
 • ؟ IR ۱۲:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۱
  3 0
  بابا بس کن دیگه با این حرفای تکراریت . حالم به خورد . مستر لمپن .
 • احسان IR ۱۲:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۱
  0 5
  صداي حق رو نميشنوند اخه تيم سوگلي شونه
 • IR ۱۲:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۱
  2 0
  اگر پنالتی گل می شد و سپاهان می برد بازهم می گفتند نتایج مهندسی شده بوده؟
 • IR ۱۲:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۱
  2 0
  نکته عجیب اینه که انگار امیر قلعه نوعی به طور ثابت تو برنامه رادیو تهران تریبون ثابت داره نمیدونستیم سپاهان هم جزو استان تهران محسوب میشه و آیا بالعکس مربیان استقلال و پرسپولیس هم تو رادیو اصفهان هر هفته مصاحبه دارند؟
 • IR ۱۳:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۱
  3 0
  4 میلیارد از پول بی زبون بیت المال و کارگر کارخانه فولاد مبارکه را بگیری و با کلی هزینه اخر فصل هیچی نشی باید هم همین حرف ها را بزنی! شما به ما بگو این بحث ها فقط چرا در مورد تو هست و کسی در ورزشگاه ها علیه مربیان دیگر شعار نمی دهد؟
 • IR ۱۳:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۱
  4 0
  من بازی و دیدم و لذت بردم. خیلی برام فرقی نداشت کدوم تیم ببره.. در جواب این مربی: این حرف یعتی شما معنی اسناد و مدارک و نمیدونین هنوز! یا معنی مهندسی و نمیدونی! استاد اگه دقایق آخر بازی اون بازیکنت پنالتی و گل میکرد شما برنده بودی به همین راحتی.. لذا خودت بد بازی کردی.. مهندسی و حرفای با کلاس و بزار کنار پرفسور
 • یاعلی مدد IR ۱۳:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۱
  2 0
  معجزه هزاره سوم را در فوتبال هم شبیه سازی کرده اند ولی با غلظت بیشتر , سواستفاده از عواطف مذهبی طرفداران , برپاکرد آتش اختلاف, لومپن سازی , و دارو دسته چماقدار علی آقا ها و پرونده هایی که همیشه در جیب دارم ! و دشمن خارجی!! از حالا انتظار کاندید شدن ایشان برای ۱۴۰۰ را نیز دارم ...!!
 • NL ۱۳:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۱
  0 1
  ببین آش چقدر شور شده است که قلعه نویی هم این مسئله را فهمید !!!!
 • IR ۱۴:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۱
  2 0
  اقای قلعه نوعی بیشتر خودت را ضایع نکن. حالا میره تو دادگاه با مدارک حدس و گمانش
 • پویا IR ۱۷:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۱
  2 0
  مرد باش اسناد رو کن.تگر نکردی از این فوتبال برو.فوتبال جای مربیان هوچی و جرزن نیست
 • IR ۱۷:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۱
  2 0
  خدا وکیلی بسه
 • میلاد IR ۱۷:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۱
  2 0
  بازیکنت بعد از اخراج، داشت همه بازیکن هاتون رو از زمین بیرون می‌کشید اونوقت ادعا درستکاری و بازی قانونی داری!
 • IR ۱۷:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۱
  3 0
  بابا قعله نويي بس كن ديگه يك خورده تغيير در افكارت بده مربي خوبي مي شوي با اين روش هيچي نمي شي! يك سوال اگر پنالتي گل شده بود چي مي گفتي
 • IR ۱۷:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۱
  2 0
  بابا مهندس بابا پنالتی دقیقه 110
 • IR ۲۰:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۱
  0 3
  ایول. کاملا موافقم با حرفاش. مخصوصا اونجا که میگه چرا همه این حواشی برای یک تیم است؟!
 • IR ۲۱:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۱
  2 0
  برو اردشیر برو رییس مافیا منم من
  • IR ۰۱:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۲
   0 0
   مگه نیای تهران ریس مافیا