یک نماینده مجلس تشریح کرد: چرا ناگهان دلار گران شد؟

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس می گوید مادامی که عامل سیاسی باعث کاهش نرخ دلار می شود تاثیری بر ارزان شدن سایر کالاها ندارد.

منصور مرادی عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با اشاره به کاهش قیمت دلار و سکه، گفت: افزایش قیمت دلار به دلیل اخبار تحریم های آمریکا علیه ایران بود، با این حساب با بهبود شرایط سیاسی، نرخ دلار و سکه کاهش پیدا می کند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با اشاره اینکه در هفته اخیر دلار حتی به کانال ۱۳ هزار تومان کاهش قیمت داد، بیان داشت: از آنجایی که جو سیاسی و فضای بین المللی نسبت به ایران از آرامش بهتری برخوردار شده است، قیمت دلار از ۱۵ هزار تومان تا حدود ۱۳ هزار تومان کاهش یافت..

نماینده مردم مریوان و سروآباد در مجلس دهم شورای اسلامی تاکید کرد: تاکنون مسائل سیاسی تنها دلیل نوسانات نرخ دلار و سکه بوده است.

وی به نقش بانک مرکزی در مدیریت بازار ارز اشاره کرد و بیان داشت: نمی توان نقش مدیریت و سیاست گذاری های ارزی و پولی بانک مرکزی را بی اثر دانست اما موضوع این است که وقتی با تحریم های آمریکا دلار گران می شود، بنابراین تاثیر سیاسی را باید عامل کاهش نرخ دلار دانست.

مرادی در ادامه گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، آینده نرخ دلار را پیش بینی کرد و گفت: سرنوشت نرخ دلار به شرایط سیاسی بستگی دارد، مادامی که جو سیاسی به نفع ایران باشد، ثبات یا کاهش قیمت را خواهیم داشت.

این نماینده مجلس بیان داشت: در این بین فعالیت بانک مرکزی برای مدیریت بازار و ثبات قیمت ها مشخص می شود اما تا کنون عامل سیاسی اثر بیشتری بر نوسانات نرخ دلار داشته است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با اشاره به اینکه کاهش نرخ دلار بر کاهش نرخ سایر کالاها بی اثر بوده است، اظهار داشت: اگر تاثیر اقتصادی باعث کاهش نرخ دلار شود، شاهد کاهش قیمت سایر کالاها خواهیم بود اما از آنجایی که جو سیاسی باعث کاهش و افزایش نرخ دلار می شود، روند کاهشی تاثیری بر سایر اقلام و کالاها ندارد./

۲۵۲۲۶

کد خبر 1265910

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • IR ۲۲:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۱
  1 0
  عجب کشفی واقعا!!!!!!
 • مهدی IR ۰۰:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۲
  2 0
  چه نظر کارشناسی پر محتوایی. جای خالی این نظرات تخصصی که مردم ازش بی خبرن همیشه احساس میشه