آیت‌الله حسینی‌بوشهری: اسلام مرز نمی‌شناسد

دبیر شورای عالی حوزه های علمیه سراسر کشور، با تأکید بر این که اسلام مرز نمی شناسد، گفت: شهدای مدافع حرم از ملیت های مختلف، با پیشانی بند یا زینب(س) و عشق اهل بیت(ع) به دفاع از اسلام پرداختند و بهترین انتخاب را داشتند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قم، آیت الله سیدهاشم حسینی بوشهری، در مراسم ضیافت افطار دارالقرآن علامه طباطبایی(ره) قم که با حضور خانواده شهدای مدافع حرم لشگر فاطمیون و زینبیون برگزار شد، اظهار داشت: مرحوم علامه طباطبایی(ره) در زمان حیات، در گسترش معارف دینی نقش بسزایی داشته و اکنون هم که به ظاهر در این دنیا نیستند، جامعه علمی از وجود ایشان متنعم هستند که نمونه آن برگزاری جلسات مفید در بیت تاریخی ایشان است.

وی با بیان این که  انسان روزهای سرنوشت سازی در زندگی دارد، گفت: یک روز انسان متولد میشود و یک روز انسان دچار مرگ شده و روزی دیگر به پیشگاه خدا مبعوث می شود؛ حالا سؤال اینجاست که کیفیت مرگ ما چگونه است؟ آیا با خوبی و عزت از این دنیا می رود یا با بدی؟

دبیر شورای عالی حوزه های علمیه سراسر کشور با بیان این که شهادت بهترین نوع مرگ است، و مرگ درحال گناه و مرگ در حال کفر بدترین نوع مرگ هاست، گفت: خواست همه ما این است که عاقبت بخیر باشیم و مورد عنایت الهی قرار گیریم.

وی با بیان این که خوشا بحال شهدای مدافع حرم و خانواده های معظم ایشان، گفت: مرگ عزیزان شما در حال شهادت و در راه خداوند بود؛ و کارشان خیر و عبادت است.

آیت الله حسینی بوشهری در ادامه سخنان خود با بیان این که اسلام مرز نمی شناسد، گفت: شهدای مدافع حرم از ملیت های مختلف، با پیشانی بند یا زینب(س) و عشق اهل بیت(ع) به دفاع از اسلام پرداختند و از این رو این کار ارزشی مضاعف دارد.

وی با بیان این که شهدای مدافع حرم بهترین انتخاب را در زندگی خود داشتند، گفت: انتخاب دین، انتخاب زندگی، انتخاب منزل و انتخاب شغل از مهمترین انتخاب ها در زندگی است؛ این انتخاب ها اگر با نیت الهی باشد، انتخابی آگاهانه بوده و سعادت به همراه دارد اما برخی انتخاب ها از جمله انتخاب هایی با نگاه دنیا گرایانه، انتخاب هایی از روی تعصب و... انسان را از راه صحیح و رسیدن به هدف مطلوب باز می دارد.

این استاد خارج فقه حوزه علمیه قم، با بیان این که اگر زندگی ما رنگ و بوی خدایی بگیرد، ارزشمند خواهد بود، خاطرنشان کرد: داعش بنا نبود مرزی برای خود تعیین کند، و این ها آمده بودند برای امنیت مرز اسرائیل را تأمین کنند اما اکنون با شکست داعش، دنبال معامله قرن هستند و البته این توطئه هم ناکام می ماند.

پیش از سخنان آیت الله حسینی بوشهری، مرتضی نجفی قدسی مدیر دارالقرآن علامه طباطبایی(ره) قم نیز به ایراد سخن پرداخت و ضمن گرامیداشت یاد و خاطره تمام شهدا به ویژه شهدای مدافع حرم، اظهار داشت: شهدای مدافع حرم تعهد خود به اسلام را نشان دادند و ما برای اداره کشور خود به افرادی با این تعهد و با این انگیزه های پاک احتیاج داریم.

مدیر دارالقرآن علامه طباطبایی(ره) قم با اشاره به سخنان اخیر رهبر انقلاب مبنی بر این که دولت جوان و حزب اللهی نیاز امروز کشور است، گفت: امثال شهید حججی که از همه چیز خود در راه پاسداری از اسلام گذشتند، نمونه جوانانی هستند که می شود به ایشان تکیه کرد.

1717

کد خبر 1266258

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =