۷ نفر
۱۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۳:۲۹
وضع باتری در گرانی‌های اخیر

باشگاه خبرنگاران نوشت: یک مقام مسئول گفت: امسال، نوسانات نرخ ارز تاثیری بر بازار باتری نداشته اما درسال گذشته این نوسان را در این بازار تجربه کردیم.

علی اکبری رئیس اتحادیه باتری‌سازاندرباره بازار باتری گفت: امسال، نوسانات نرخ ارز تاثیری بر بازار باتری نداشته است اما درسال گذشته این نوسان را در این بازار تجربه کردیم.

رئیس اتحادیه باتری‌سازان با اشاره به اینکه دو هزار واحد صنفی باتری در تهران مشغول به فعالیت هستند تصریح کرد: از این تعداد یک هزار واحد صنفی باتری دارای مجوز هستند و یک هزار واحد صنفی بدون پروانه در تهران مشغول به  کارند.

اکبری افزود: تعداد باتری‌های خارجی در بازار کمتر از باتری‌های ایرانی است و این نوع باتری‌ها به صورت قاچاق به کشور وارد می‌شوند.

رئیس اتحادیه باتری‌سازان افزایش قیمت مواد اولیه باتری را یکی از عوامل اصلی در گرانی آن دانست و گفت: امیدواریم که بازار باتری بتواند به یک ثبات نسبی برسد.

به گفته اکبری، زمانی که قیمت باتری در بازار به یک ثبات برسد می‌توان دست دلالان و سودجویان را از بازار کوتاه کرد.

رئیس اتحادیه باتری‌سازان با اشاره به حمایت دولت از تولیدکنندگان افزود: هم اکنون خودروسازان باید تلاش کنند که استفاده از باتری داخلی را در خط تولید خود بیشتر کنند که این امر حمایت ارگان‌های ذیربط را در بازار می‌طلبد.

به گفته اکبری، باتری از کالاهایی است که باید مشمول استاندارد باشد و راه انداری خط تولید آن، نیازمند مجوز استاندار است.

17231
کد خبر 1266300

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • ادیب MD ۱۱:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۳
    0 0
    کلا بحث روی باتری خودروست، اونوقت شما باتری چراغ قوه گذاشتین!!