تازه‌ترین موضع‌گیری اتحادیه اروپا درباره مهلت ۶۰ روزه ایران

تسنیم نوشت: سفیر اتحادیه اروپا در واشنگتن در مصاحبه‌ای تأکید کرده اشتراکات این اتحادیه با آمریکا بیش از اختلافات است و بروکسل هیچ مهلت تعیین شده ای از سوی ایران را نمی‌پذیرد.

 «استاوروس لامبریندیس»، سفیر جدید اتحادیه اروپا در آمریکا با بیان اینکه اشتراکات واشنگتن و بروکسل بیش از اختلافات آنها است بر ضرورت پا برجا ماندن تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه ایران در زمینه‌های غیرهسته‌ای تأکید کرد.

وی در مصاحبه با پایگاه «واشنگتن‌ دیپلمات» تصریح کرد: «ما بیشتر اشتراک نظر داریم تا اختلاف.»

لامبریندیس در بخش دیگر این مصاحبه، با بیان اینکه برجام قرار نبوده تمامی مسائل محل اختلاف با ایران را حل کند گفت: «آیا یا با ایران اختلافات دیگری (غیر از مسائل هسته‌ای) داریم؟ قطعاً داریم. مسئله موشک‌های بالیستیک، مسئله تروریسم. مسئله اقدامات ایران در سوریه و جاهای دیگر. درباره تمام این موضوعات، اتحادیه اروپا امروز تحریم‌هایش علیه ایران را حفظ کرده است و به خاطر توافق هسته‌ای کانالی برای مذاکرات مستقیم و بسیار دشوار گشوده است.»

او تصریح کرد نماینده ویژه اتحادیه اروپا در مسائل حقوق بشر بارها در مذاکراتی که با ایران داشته این مسئله را متذکر شده است. او گفت: «بنابراین، تحت هیچ شرایطی توافق هسته‌ای ایران توانایی ما یا تعهدمان برای پرداختن به سایر مسائل را محدود نکرده است.»

لامبریندیس در ادامه تصریح کرد خروج از توافق هسته‌ای پرداختن به اختلافات غیرهسته‌ای با ایران را ساده‌تر نمی‌کند. او در ادامه به مسئله مهلت 60 روزه ایران به اروپا برای عمل به تعهداتش ذیل برجام پرداخت و گفت این اتحادیه هیچ مهلتی از سوی ایران را نمی‌پذیرد.

مقام اتحایه اروپا تصریح کرد: «ما کاری که از لحظه امضای توافق گفته‌ایم انجام می‌دهیم را انجام داده‌ایم. گفتیم که از تحریم‌ها خلاص می‌شویم و گفتیم که روی تخلفات ایران در حوزه‌های دیگر تمرکز خواهیم کرد؛ داریم هر دو کار را انجام می‌دهیم.»

او اضافه کرد: «قویاً از ایران می‌خواهیم طبق همان روالی که تا کنون جاری بوده به طور کامل به اجرای تعهداتش ذیل برجام ادامه دهد و از برداشتن گام‌های تنش‌زا خودداری کند. ما کاملاً به حفظ و اجرای کامل برجام متعهدیم.»

23310311

کد خبر 1266757

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 3
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • IR ۱۶:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۴
  4 1
  ظهور یک عوضی دیگر در جهان سیاست... دقیقا اروپا در برجام چه قدمی برداشت که ما از هول حلیمش تمام بند و بساط هسته ای (با این حجم زیاد هزینه تراشی اقتصادی-سیاسی در این دو دهه) را جمع کردیم؟!
 • محمدی IR ۱۷:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۴
  2 0
  چه بپذیرد، چه نپذیرد، ایران هم منافع خود را در نظر می گیرد و اروپا بجای جنگ روانی بداند با نقض قطع نامه ها دیگر دستشان برای کشورهای مستقل آسیا رو شده و روزی را خواهند دید که آسیا قدرت جهان شود و این تحقق نمی یابد مگر در اتحاد کشورهای آسیایی، نه آسیا اسیای قدیم است و نه اروپا اروپای قدیم، آسیا اکنون خود مستقل است و اروپا نوکری سردمداران امریکایی را می کند که در نهایت خودشان ضربه می بینند و آسیا قدرت خواهد شد و این قدرت در گروی همکاری تمام کشورهای آسیایی است و این بدین معنا نیست که با سایر جهان ارتباط نداشت و به معنای احترام به آسیاست و انسانیت است که اروپا و سردمداران امریکایی نباید با ملتهای آسیایی رفتار ارباب معابی داشته باشند و اصل احترام متقابل در مقابل احترام متقابل است اگر به حقوق بشر پایبندید، ایران و کشورهای آسیایی بشرتر از بشر هستند و استقلال خود در جهت ملتهایشان را می خواهند
 • IR ۰۲:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۵
  1 0
  کجا متهد بودی بی پدر و مادر؟ از ترس ....خودش این حرفا رو زده!