هیولای ترامپ بر فراز پارلمان انگلیس به پرواز درآمد

ایرنا نوشت: در آستانه برگزاری تظاهرات گسترده اعتراضی مخالفان سفر رئیس‌جمهوری آمریکا به انگلیس، بادکنک غول‌پیکر و تمسخرآمیز دونالد ترامپ که به شکل کودک خشمگینی طراحی‌ شده، به پرواز درآمد.

این بادکنک ۶ متری قرار است در تظاهراتی که کمتر از یک ساعت دیگر در میدان مشهور ترافالگار برگزار شود به حرکت درآید. برگزارکنندگان این حرکت اعتراضی از صبح امروز و در هوای بارانی لندن مقابل پارلمان تجمع کرده و در کنار معترضان و دوربین رسانه‌ها این بادکنک را طی تشریفاتی باد کردند.

هم‌زمان دونالد ترامپ در یک صبحانه کاری با حضور مدیران شرکت‌های بزرگ انگلیسی و آمریکایی در کاخ سنت جیمز با ترزا می مشغول دیدار است. این دو سپس گفت‌وگوهای خود را در دفتر نخست‌وزیری ادامه خواهند داد و در پی آن در نشستی خبری حضور می‌یابند.

این برای دومین بار است که بادکنک تمسخرآمیز ترامپ در سفرش به انگلیس به حرکت درمی‌آید. موزه لندن خواستار نمایش این بادکنک به‌عنوان نماد اعتراض به رئیس‌جمهوری آمریکا شده است. «شارون آمنت» رئیس موزه لندن معتقد است این بادکنک می‌تواند برای بازدیدکنندگان جذابیت زیادی داشته باشد. گزارش‌ها حاکی است صاحبان این بادکنک هم با پیشنهاد موزه لندن موافق هستند.

از سویی، معترضان ترامپ به‌تدریج در میدان ترافالگار لندن گردهم آمده تا بزرگ‌ترین حرکت اعتراضی خود علیه رئیس‌جمهوری آمریکا را به ثبت برسانند. در این تظاهرات برای اولین بار مجسمه‌ای از ترامپ به نمایش گذاشته‌ شده که روی دستشویی طلایی نشسته، توییت می‌نویسد و برخی از جملات کلیشه‌ای خود را همچون 'شکار جادوگر'، 'اخبار جعلی'، 'بدون دسیسه' را بیان می‌کند.

این مجسمه را یک فعال مدنی از شهر فیلادلفیا آمریکا به نام «دون لیس» طراحی کرده تا به‌ این‌ ترتیب اعتراض خود به رئیس‌جمهوری کشورش اعلام و به جهانیان نشان دهد که ترامپ مایه شرمندگی مردم امریکا است.

در تظاهرات اعتراضی امروز که پیش‌بینی می‌شود هزاران معترض شرکت کنند، جرمی کوربین رهبر حزب اصلی مخالف دولت و سفر ترامپ به انگلیس، سخنرانی خواهد کرد.

310311

کد خبر 1266790

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =