واردات گسترده کالاهای اساسی به بنادر کشور

باشگاه خبرنگاران نوشت: مقدم گفت: برای جابه‌جایی حجم انبوهی از کالاهای اساسی وارد شده به بنادر کشور، سوخت اضافی، روغن موتور و لاستیک به کامیون داران تعلق می گیرد.

پیمان مقدم معاون دفتر حمل و نقل کالا اظهار کرد: بعلت ورود حجم انبوه و عمده ای از کالاهای اساسی به پایانه بندر امام خمینی(ره)، جابه‌جایی آنها به اولویت اصلی تبدیل شده است، بنابراین جهت تشویق کامیون‌داران برای جابه‌جایی کالاهای اساسی از بنادر کشور اقدامات بسیار گسترده‌ای در دستور کار قرار گرفته است.

مقدم ادامه داد: کامیون دارانی که  به جابه جایی کالاهای اساسی از بنادر مبادرت ورزند از سوخت تنخواه به میزان ۵۰ درصد از سقف سهیمه عملکردی کامیون‌داران بهره مند خواهند شد،  همچنین به رانندگانی که در ۴ مسیر بندر امام، چابهار، امیر آباد و شهید رجایی تردد می‌کنند ۳۰ درصد سوخت اضافی جهت تردد راحت‌تر اختصاص خواهد یافت.

معاون دفتر حمل و نقل کالا به توزیع روغن موتور بین رانندگان کامیون در پایانه بندر امام خمینی(ره) اشاره کرد و افزود: لاستیک و سایر قطعات یدکی ضروری بر اساس پیمایش و جابه جایی کالاهای اساسی به رانندگان این مسیر تعلق می‌گیرد.

وی با بیان اینکه اواخر سال گذشته کالاهای اساسی بسیاری به  پایانه‌های مهم کشور از جمله بندر امام خمینی(ره) وارد شده است، گفت: نهاده‌های دامی و محصولات کشاورزی از جمله گندم، سویا، ذرت، کنجاله و محصولات پتروشیمی وارد این بنادر شده است.

مشکلات لاستیک و قطعات یدکی کامیون‌داران به شکل مستمر در حال پیگیری است

مقدم با بیان اینکه مشکلات لاستیک و قطعات یدکی کامیون‌داران به شکل مستمر در حال پیگیری است گفت: وزارت صنعت، معدن و تجارت متولی تأمین لاستیک ناوگان حمل و نقل جاده‌ای است و ما با این وزارتخانه جلسات مستمری را برگزار کرده‌ایم امیدواریم هر چه زودتر مشکل لاستیک و روغن موتور آن‌ها برطرف شود.

معاون دفتر حمل و نقل کالا تأکید کرد: با توجه به حجم ورود کالا هم اکنون حوزه حمل ونقل جاده‌ای از رونق بسیار خوبی جهت توزیع کالاها برخوردار است و رانندگان با وجود تمامی مشکلاتشان از تمام ظرفیت خود جهت توزیع کالاها استفاده می‌کنند.

وی در پایان گفت: پیگیر مشکلات بیمه‌ای کامیون داران هستیم و در این رابطه با بیمه تأمین اجتماعی جلساتی را برگزار کردیم که امیدواریم هر چه سریعتر این مشکل هم برطرف شود.

25231
کد خبر 1266924

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =