باشگاه خبرنگاران جوان نوشت:وزارت دادگستری آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد علیه یک شهروند ایران به اتهام دور زدن تحریم‌های ضد ایرانی ۲ کیفرخواست جداگانه صادر کرده است.

طبق بیانیه دادگستری آمریکا این شهروند ۳۳ ساله که قبلاً ساکن استانبول ترکیه بوده در دادگاه منطقه‌ای منطقه کلمبیا به تلاش برای دستیابی به قطعات یدکی هواپیما و عرضه آن به طرف‌هایی در ایران از طریق همکاری با یک شرکت مستقر در ترکیه متهم شده است.

طبق این ادعاها او تلاش کرده قصد خود برای عرضه این قطعات ساخت آمریکا به طرف‌هایی در ایران را از شرکت‌های آمریکایی و دولت این کشور پنهان نگه دارد.

«جان سی دمرز»، دستیار وزیر دادگستری آمریکا گفت: «این وزارتخانه به اجرای دقیق تحریم‌های وضع‌شده علیه ایران به دلیل رفتارهای ظالمانه و بی‌ثبات‌کننده این کشور متعهد است.»

در کیفرخواست صادرشده علیه شهروند ایرانی ادعا شده او بین دسامبر ۲۰۱۰ تا جولای ۲۰۱۲ مدیر عملیات شرکت هواپیمایی «کرال» در ترکیه بوده است. او در این مدت با کمک همدستانش اقدام به خریداری قطعات یدکی هواپیما از شرکت‌های آمریکایی کرده است. ادعا شده شهروند ایران و همکارانش هزینه مربوط به این معامله را به بانک‌های آمریکا انتقال داده و قصد خود را برای انتقال این کالاها به فروشندگان پنهان کرده‌اند.

دولت آمریکا در کیفرخواستی دیگر این شهروند ایران را به تلاش برای صادرات کالاهای آمریکایی به ایران و ارائه خدمات به شرکت هواپیمایی ماهان متهم کرده است.

وزارت خزانه‌داری آمریکا از سال ۲۰۱۱ شرکت هواپیمایی «ماهان» را تحریم کرده و شرکت‌ها و افراد را به بهانه خرید برای این شرکت جریمه و بازداشت کرده است.

1717

کد خبر 1266947

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =