زوج کوه‌نورد از کوه‌های چهارمحال و بختیاری سقوط کردند/ فوت یکی از کوه‌نوردان

ایلنا نوشت: رئیس جمعیت هلال احمر اندیکا گفت:یک زوج کوهنورد دزفولی از ارتفاعات کینو در محدوده بازفت چهارمحال و بختیاری سقوط کردند؛ نیروهای امدادی هلال احمر اندیکا نخستین افراد سر صحنه بودند.

ایمان نوروزی اظهار داشت: بامداد امروز پنجشنبه ۱۶ خردادماه، دو کوهنورد دزفولی که از لبد بازفت استان چهارمحال و بختیاری در حال صعود به ارتفاعات کینو بودند، دچار سقوط شدند.

وی افزود: متأسفانه در این حادثه که حدود ساعت ۷ صبح اتفاق افتاد، یکی از کوهنوردان که بر اثر سقوط از ارتفاع بیش از ۵۰۰ متر، دچار جراحت ها و شکستگی از ناحیه لگن، پاها، دست ها و ضربه شدید در سینه شده بود، جان باخت و کوهنورد دوم مصدوم شد.

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان اندیکا ادامه داد: نیروهای امدادی هلال احمر اندیکا که به طور مجزا با یک گروه کوهنوردی همکاری می کنند، در ساعت ۷:۲۳ بامداد امروز در مسیر صعود به این دو کوهنورد برخورد و پس از تثبیت، به ارائه کمک های اولیه پرداختند.

نوروزی بیان کرد: تیم دوم امداد و نجات هلال احمر اندیکا نیز پس از اعلام مرکز کنترل و هماهنگی عملیات استان خوزستان، با تجهیزات فنی به محل اعزام شد و پس از ۵ ساعت پیاده روی به محل حادثه رسید.

وی گفت: متأسفانه صعود این دو کوهنورد دزفولی بدون اطلاع قبلی و هماهنگ نشده انجام گرفته بود.

رئیس جمعیت هلال احمر اندیکا تصریح کرد: هم اکنون نیروهای امدادی هلال احمر اندیکا در حال انتقال مصدوم این حادثه به دامنه کوه کینو هستند. آمبولانس جمعیت نیز برای انتقال وی به مرکز درمانی در دامنه کوه مستقر است.

نوروزی خاطرنشان کرد: پرواز بالگرد هلال احمر به دلیل شرایط نامناسب در ارتفاعات کینو و نبود مکان برای نشستن انجام نشد.

45231

کد خبر 1267284

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =