۰ نفر
۱۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۰
کاهش تولید لوازم خانگی در سال ۹۷

ایرنا نوشت: بررسی آمارهای منتشر شده وزارت صنعت، معدن و تجارت در خصوص برخی کالاهای منتخب صنعتی نشاندهنده کاهش تولید انواع لوازم خانگی در سال ۹۷ در مقایسه با سال ۹۶ است.

برپایه این آمارها، پارسال ۷۶۹ هزار و ۲۰۰ دستگاه تلویزیون در کشور تولید شد که در مقایسه با تولید یک میلیون و ۱۱۷ هزار و ۲۰۰ دستگاه در سال ۹۶ کاهش ۳۱.۱ درصدی داشته است.

در ۱۲ ماهه پارسال ۹۶۱ هزار و ۶۰۰ دستگاه انواع یخچال و فریزر در کشور تولید شد که افت ۱۲.۷ درصدی در مقایسه با سال ۹۶ را نشان می‌دهد.

در این مدت ۵۹۳ هزار و ۱۰۰ دستگاه ماشین لباسشویی و ۷۴۴ هزار و ۴۰۰ دستگاه کولر آبی تولید شد که به ترتیب کاهش ۳۹.۴ درصدی و ۴.۸ درصدی داشته است.

برپایه این گزارش، در اسفند ماه پارسال ۴۸ هزار و ۵۰۰ دستگاه تلویزیون و ۸۱ هزار و ۸۰۰ دستگاه یخچال و فریزر توسط کارخانجات داخلی تولید شد که در همسنجی با سال ۹۶ به ترتیب کاهش ۲۴.۱ درصدی و افت هشت دهم درصدی داشته است.

در ماه پایانی پارسال اما ۵۳ هزار و ۷۰۰ دستگاه ماشین لباسشویی و ۱۰۲ هزار و ۵۰۰ دستگاه کولر آبی در کشور تولید شد که در مقایسه با اسفندماه سال ۹۶ به ترتیب رشد ۱۵.۷ درصدی و ۲۷.۲ درصدی به ثبت رساندند.

۲۲۶۲۲۶

کد خبر 1267340

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • خاتون IR ۲۰:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۶
    0
    برا تولید کنندگان داخلی خیلی خوبه واردات ممنوع مردم لای منگه قیمت ها چهار برابر سانسور نکنید