۰ نفر
۱۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۴
عرب: گزینه اول، دوم و سوم ما برانکو است

مدیرعامل پرسپولیس می گوید با تمام وجود در تلاش برای حفظ برانکو است ولی موانعی در مسیر تحقق این امر وجود دارد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، ایرج عرب مدیرعامل باشگاه پرسپولیس در گفتگو با برنامه ورزش و مردم در مورد آخرین شرایط این تیم و برانکو گفت: روز سه شنبه صبح قبل از سفر آقای برانکو با ایشان جلسه داشتیم. در مورد زمان پرداخت و همینطور برنامه های ایشان برای فصل آینده صحبت کردیم.بعد در مورد مبلغ صحبت کردیم که همان موارد قبلی بود. در نقل و انتقالات موضع اصلی ما پرداخت طلب آقای برانکو است.
او سپس بحث درآمدهای باشگاه را پیش کشید و گفت: بحث درآمدهای باشگاه کاملا مشخص است و از طریق یک شرکت خدماتی به دست می آید. این شرکت یک اپراتور تلفن است و به خوبی به تمامی تعهداتش هم عمل کرده است و یک شرکت واسطه هم وجود دارد که اختیار لوگو و برند در دست او است؛ این شرکت تا برج شش قرارداد دارد. شرکت خدماتی هم تا یک فصل دیگر قرارداد دارد. شرکت خدماتی به تعهدات خود عمل کرده ولی شرکت مجری و واسطه به دلایلی این کار را انجام نداده. در واقع ما الان وسط رابطه ای هستیم که نه می توانیم آنرا قطع کنیم و نه می توانیم با این شرایط ادامه دهیم.
مدیرعامل پرسپولیس در مورد حفظ برانکو افزود: ما با آقای برانکو یک فصل دیگر قرارداد داریم. باید پول او را آماده کنیم و پرداخت کنیم و تلاشمان بدون یک سر سوزن همین است. بحثی که هست اینکه چرا این اتفاقات رخ می دهد. بعضی از دوستان ما می گویند که باید این موضوع انجام شود. ما هم می گوییم باید انجام شود. شما ببینید درآمد ریالی ما در مجموع ۶١ میلیارد تومان بوده است و مبلغی که با توجه به نوسانات ارزی باید به بازیکنان باشگاه و مربیان تیم بپردازیم ۶٣ میلیارد تومان. حالا هزینه اردوها، هتل ها، برگزاری مسابقات، بدهی های گذشته و هزینه های جاری بماند. تازه ما امسال مبلغی به دلیل حضور تیم در رقابت های آسیایی گرفتیم که این مبلغ به ما کمک کرد تا الان ادامه دادیم. بنابراین با قراردادهای ریالی ثابت نمی توان ادامه داد، چرا که این ها ثابت هستند و هزینه های ما هر سال در حال افزایش.

عرب در همین رابطه افزود: درآمدهای ریالی ما ثابت، ولی هزینه‌ قراردادها ارزی و صعودی بوده است. ما وقتی که در لیگ برتر قهرمان شدیم به هزینه‌های‌مان پنج میلیارد تومان اضافه شد. قرارداد برانکو و کادرفنی‌اش با دلار پنج هزار و 200 تومان بسته شده است، اما الان باید چند برابر آن رقم را پرداخت کنیم. در حال حاضر یک مبلغی حدود 63 میلیارد تومان بدون در نظر گرفتن هزینه‌های جاری، اردوها، هتل‌ها و ... هزینه داشته‌ایم.

مدیرعامل پرسپولیس در پاسخ به این سوال که اگر مبلغ قراردادها ظرف دو ماه پرداخت نشود، طبق قانون قرارداد فسخ می‌شود و اینکه آیا قرارداد برانکو هم با توجه به این شرایط فسخ خواهد شد، گفت: وکیل او دو هفته فرصت داده است. البته یکسری جریانات هست که در کشور ما الان باب شده است و قیمت بازیکن را در فضای مجازی خواسته و ناخواسته بالا می‌برند. خواسته از سوی آنهایی است که خبر اول را منتشر می‌کنند و ناخواسته هم از سوی آنهایی است که قیمت را بالا می‌برند. باشگاه الان نیاز به آرامش دارد. فحاشی‌ها و این مسائل که بگویند ماندن برانکو خط قرمز است، درست نیست. بالاخره برای باشگاه هم مهم است که این کار انجام شود. همه‌ی تلاش ما این است که بدهی برانکو پرداخت شود و بماند، منتها بعضی از موضوعات به باشگاه آسیب می‌رساند.

عرب با اشاره به منبع درآمدی که باشگاه در گذشته داشت و حالا ندارد، بیان کرد: یک زمانی گفتند که شرکت خدمات تلفن پول پرسپولیس را نمی‌دهد. ما به‌عنوان طرف قرارداد با اسپانسر می‌دانستیم که پرداخت شده است، اما همین موضوع باعث شد که هواداران به 3030 اس ام اس ندهند و درآمد ما کاهش پیدا کند. شما اگر نمودار درآمدی ما را در آن شرکت ببینید، خواهید دید که درآمد ما کاهش یافته است. به هواداران گفتند که اسپانسر پول نمی‌دهد و آنها هم اس‌ام‌اس ندادند. همین اتفاق و با ایجاد چنین فضای بی‌اعتمادی درآمد ثابت ما را کاهش داد. ما باید عقلانی و منطقی به مسائل نگاه کنیم. یک درآمد است و یک هزینه که باید با هم تطابق داشته باشند. با فریاد و سروصدا، تخریب و فحاشی هیچ اتفاق مثبتی نمی‌افتد و باید با عقلانیت این مسائل را پیگیری کرد.

پیمان یوسفی از عرب در مورد گزینه های احتمالی جانشینی برانکو هم پرسید که او گفت: ما اصلاً به این موضوع فکر نمی‌کنیم و فقط به نگه داشتن برانکو فکر می‌کنیم. ما در کشورمان هوادار معنوی داریم. باید یک برنامه‌ای داشته باشیم که ضمن داشتن هوادار معنوی یک کمک اقتصادی هم به باشگاه داشته باشند، نه به این شکل که شماره حساب بدهیم، بلکه با ایجاد یکسری اپلیکیشن‌ها، برنامه‌ریزی کردیم که درآمد باشگاه را افزایش دهیم، چون تا درآمد باشگاه افزایش پیدا نکند این مشکلات حل نمی‌شود و با تغییر مدیریت مشکلی حل نمی‌شود. باید تدبیری بیاندیشیم که این درآمدها افزایش پیدا کند.
عرب در پاسخ به این سؤال که «بلیت‌فروشی را واگذار کرده‌اید؟»، تصریح کرد: کل مبالغ بلیت‌فروشی به حساب باشگاه برگشته است. مجموع درآمد بلیت‌فروشی، مجموع درآمدهای تبلیغاتی روی لباس و شرکت خدمات تلفن، همه این درآمدها 61.5 میلیارد تومان می‌شود و  مبالغی که باید به بازیکنان داخلی و خارجی بدهیم، 63 میلیارد تومان است.
عرب در پاسخ به این سوال که آیا ممکن است از برانکو دوباره مهلت خواسته شود، عنوان کرد: ما یکسری مطالبات داریم که این اتفاق تا شنبه (فردا) انجام خواهد شد و اقدامات دیگری هم داریم. فردا نیز یک جلسه فوری در هیئت مدیره داریم که این مسئله را پیگیری خواهیم کرد، ولی این‌طور هم نیست که بگوییم باید بشود. ما تلاش‌مان این است که این اتفاق بیفتد. می‌گویند که من شفاف این موضوعات را بگویم، من شفاف گفتم که درآمدها و هزینه‌های ما چقدر است. الان هم می‌گویم که حدود سه میلیارد تومان فقط هزینه سفر ما به ژاپن شد. این عددها را در مجموع که نگاه می‌کنیم، عدد بزرگی است.

وی با اشاره به شکایت باشگاه پرسپولیس از قلعه‌نویی، یادآور شد: بله، ما شکایت کردیم. موضوع مهندسی نتایج و مسائلی که مطرح کردند یا ناشی از توهم است یا خرافات. ما باید به قوانین احترام بگذاریم و اعتقاد داشته باشیم که همه چیز در چهارچوب خودش باشد. وقتی مسابقه‌ای برگزار می‌شود داور و ناظر دارد و همه‌ی موارد رعایت می‌شود و نقل‌وانتقالات قانونی ثبت می‌شود و خیلی از موضوعات که در کشور مرجع قانونی برای اجرا و نظارت دارد. با این شرایط وقتی این مسائل مطرح می‌شود، از طرف هر کسی که باشد، درست نیست.

حرف های عرب با تاکید بر اینکه پرسپولیس به دنبال حفظ برانکو است، اینگونه خاتمه یافت: گزینه اول ما برای سرمربیگری پرسپولیس برانکو، گزینه دوم برانکو و گزینه سوم‌مان هم برانکو است. تمام پیامک‌هایی که هواداران می‌دهند دلگرم‌کننده است، البته باید آنها مواظب باشند که رفتارشان در جهت حمایت از باشگاه باشد.

256 43

کد خبر 1267537

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =