سی‌ان‌ان: ترامپ چاره‌ای جز امتیاز دادن به ایران ندارد

انتخاب نوشت: جدیدترین نظرسنجی انجام شده از سوی شبکه خبری "سی ان ان" نشان می‌دهد که اکثریت آمریکایی‌ها اقدامات ترامپ در حوزه سیاست خارجی را منفی ارزیابی می‌کنند؛ آماری که نشان می‌دهد ترامپ چاره‌ای جز امتیاز دهی در پرونده ایران ندارد.

عدم موفقیت تیم سیاست خارجی و امنیت ملی آمریکا در پیشبرد پرونده‌های مهم خارجی شامل ونزوئلا، چین، کره شمالی، سوریه و ایران به اصلی ترین چالش ترامپ در آستانه آغاز تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ تبدیل شده است.

جدیدترین نظرسنجی انجام شده از سوی شبکه خبری "سی ان ان" نشان می‌دهد که اکثریت پاسخ‌دهندگان (بیش از ۴۸ درصد) معتقدند که عملکرد ترامپ در مورد ایران منفی بوده است.

نگاه منفی پاسخ دهندگان در مورد عملکرد سیاست خارجی دولت ترامپ درحالی است که بر اساس همین نظرسنجی، اقتصاد کماکان نقطه قوت اصلی ترامپ در افکار عمومی محسوب می‌شود و بیش از نیمی از پاسخ دهندگان در این باره به او امتیاز مثبت داده‌اند.

در مجموع هم بیش از ۵۴ درصد از پاسخ دهندگان گفته‌اند که ترامپ برنده انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا خواهد بود و ۴۱ درصد احساس می‌کنند که او خواهد باخت.

بنا به گزارش پایگاه تحلیلی نور نیوز، شکل گیری این وضعیت شکننده با توجه به احتمال اثر گذاری چالش‌های سیاست خارجی بر اقتصاد آمریکا و از میان رفتن تنها مزیت ترامپ برای پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ موجب شده که️ رئیس جمهور آمریکا فشار زیادی را به پمپئو و بولتون برای بازسازی رویه افراط گرایانه قبلی که دستاوردی به جز ناکامی نداشته است وارد کند.

اگرچه نفرات اصلی مؤثر بر شکل گیری بحران در سیاست خارجی آمریکا (پمپئو و بولتون) تلاش می‌کنند تا با تکرار محتاطانه رویکردهای قبلی، شرایط را عادی نشان دهند اما شخص ترامپ با توجه با روحیات خاص و عجولانه خود آشکارا در گفتار و رفتارش در حال مخابره پیام‌های متفاوت است.

بنا بر این گزارش، همه قرائن نشان می‌دهد که «ترامپ تاجر مسلک» برای برنده شدن در معامله انتخابات ۲۰۲۰ آماده امتیاز دهی در سیاست خارجی بویژه در مورد پرونده ایران است.

اکنون باید با هوشمندی کامل، مسیر «مقاومت فعال» بر اساس راهبردهای اعلام شده از سوی شورای عالی امنیت ملی با جدیت ادامه یابد تا بر هم زنندگان توافقات بین المللی متوجه شوند که دوران باجگیری و فشار برای امتیاز گیری به پایان رسیده و هیچ چاره‌ای به جز احترام به حقوق مسلم کشورمان ندارند.

310311

کد خبر 1267587

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 3
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • IR ۱۹:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۷
  7
  نتایج این نظرسنجی نشون میده که ایران باید از این فرصت نهایت استفاده رو ببره و با ترامپ به توافق برسه وگرنه در دوره بعدی ریاست جمهوری ترامپ کار بسیار سخت تر خواهد شد و ضمنا کشور هم در این مدت دچار زیان شدیدی میشه.
 • توحید قلی زاده IR ۲۰:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۷
  0
  به نظرم ترامپ چه با ایران کنار بیاد چه نیاد دوباره انتخاب خواهدشد. ما باید به فکر خودمان باشیم و بدون توجه به نتیجه انتخاب و رویکرد ترامپ مواضع خودمان را محکم تر کنیم. به قول حضرت آقا ایران پیشرفت خواهد کرد به شرطی که شما جلو نیایید. عقب وایسید.( منظور ایشان امریکا است). تقویت بنیه اقتصادی و نظامی تنها راه پیشرفت است. البته در این راه باید فضای سیاسی کشور را هم با آرامش مدیریت کرد.
 • میثم IR ۲۱:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۷
  0
  اینقدر با طناب سی ان ان تو چاه نرید! از ماگفتن بود! الان این خبرو زدید که ترامپ امتیاز میده نیمساعت بعدش خبر تحریم پتروشیمی از جانب ترامپ رو اعلام کردید!