۰ نفر
۱۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۰

ایسنا نوشت:وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه عدم تأیید محمد قاسم پناهی (سرپرست سازمان امور مالیاتی) برای ریاست این سازمان برای من بهت‌آور بود، گفت: از دکتر نوبخت درخواست کردیم برای این سازمان فردی را معرفی کند و ایشان، آقای پارسا را معرفی کرد.

بهت دژفرهاد دژپسند امروز در مراسم تودیع و معارفه رؤسای سابق و جدید سازمان امور مالیاتی با بیان اینکه کار کردن در سازمان امور مالیاتی کار ساده‌ای نیست، اظهار کرد: عدم تأیید محمد قاسم پناهی ،سرپرست اخیر سازمان امور مالیاتی، برای ریاست سازمان امور مالیاتی برای من بهت‌آور بود و همین باعث شد از دکتر نوبخت،رئیس سازمان برنامه و بودجه ، درخواست کردیم و ایشان آقای پارسا ،رئیس مرکز آمار را معرفی کرد که اقتصاد را در دانشگاه‌های معتبر خوانده و تمام مراتب اداری را فهمیده و طی کرده است.

دژپسند

وی همچنین با بیان اینکه رکن رکین درآمدهای کشور در حال حاضر مربوط به مالیات است، گفت: برای ما حداکثر کردن درآمد هدف نیست، چرا که نمی‌خواهیم به هر قیمتی به مؤدیان مالیاتی فشار بیاوریم. ملاک ما برای مالیات‌گیری، قانون است و در این راستا نباید مؤدیان خوش حساب را دوباره شکنجه دهیم.

دژپسند با تاکید بر اینکه روابط رو در رو در سازمان امور مالیاتی باید به حداقل برسد، اظهار کرد: صندوق‌های مکانیزه فروش و ماده ۱۶۹ مالیاتی در این مسیر می‌توانند به ما کمک کند تا بتوانیم مالیات‌گیری را به سمت هوشمندسازی ببریم. واقعیت این است که اگر بخواهیم مالیات‌ها را بیش از اندازه زیاد کنیم این مسئله می‌تواند روی تولید اثر منفی بگذارد.

وی ادامه داد: مالیات بر درآمدهای حاصل از فعالیت‌های اختلال‌زا مسئله‌ای است که اولویت بعدی سازمان امور مالیاتی است تا از این طریق بر نقدینگی‌های که بازار را به هم می‌ریزد، مالیات اخذ شود.

۲۲۳۲۲۳

کد خبر 1267821

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • IR ۱۴:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۸
    1 0
    آقای نوبخت برای زیرمجموعه شما باید آدم معرفی کنه ؟ مگه شما وزیر نیستید ؟ مگه نوبخت معاون اول یا رئیس جمهوره ما خبر نداریم؟ چون برنامه و بودجه دستشه باید شما ازش بخواهید آدم معرفی کنه و شما نصب کنید ؟ چرا هیچکس کار خودشو انجام نمیده