لاریجانی به مکرون: به‌جای خط‌ونشان کشیدن، به مسائل کشورتان برسید

رئیس مجلس با انتقاد از مواضع اخیر رئیس جمهور فرانسه گفت:مکرون اگر در خط و نشان کشیدن تبحر دارد، به مسائل داخلی کشور خود بپردازد که تا دیگر شاهد کشته های زیاد در اعتراضات داخلی فرانسه نباشیم.

به گزارش خبرآنلاین؛ علی لاریجانی رئیس مجلس در نطق پیش از دستور خود در اولین جلسه مجلس بعد از تعطیلات عیدفطر، به موضوع فلسطین پرداخت و گفت: مردم ایران در مقابل دسیسه اخیر رژیم صهیونیستی و آمریکا نسبت به سرنوشت مردم فلسطین غیرت دینی و انقلابی خود را نشان دادند و معامله بزرگ قلابی قرن را معادله بی هویتی رژیم صهیونیستی بدل کردند.سال ها پیش رهبری معظم در مسئله فلسطین راه حل دقیقی را ارائه نمودند و چند روز پیش مجدد آن را طرح نمودند و آن رجوع به آراء مردم فلسطین است.

وی در رابطه با ایده رهبری در مورد مردم فلسطین افزود: براساس ایده رهبر انقلاب، یک اینکه همه به راه حل دموکراتیک همه پرسی تن دهن، دوم همه آوارگان به وطن اصلی خود بازگردند، سوم در یک رفراندوم همه فلسطینی ها در مورد حکومت آتی خود نظر دهند و چهارم در حکومت مورد نظر فلسطین که براساس اکثریت تشکیل میشود نسبت به یهودیان انتقال یافته به این سرزمین تصمیم گیری شود.

رئیس مجلس تاکید کرد" آمریکایی‌ها و اسرائیل اگر به دنبال حل مسئله هستند راه حل دموکراتیک این است اما اگر به دنبال راه کلاهبرداری سیاسی هستند، بدانند با مقاومت قوی در منطقه مواجه هستند، لازم است وزارتخارجه این راه را دنبال کند.

لاریجانی ادامه داد:بیانات حکیمانه رهبرانقلاب در روز چهارده خرداد و به مناسبت رحلت پیشوای بزرگ انقلاب عمیق، استوار و راهگشای حرکت ملت در شرایط فعلی بود، ایستادگی و مقاومت مبتکرانه در ابعاد سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و دیپلماتیک راهبرد دقیقی است که علاوه برا اینکه طراحی موزیانه دشمن را خنثی میکند به افزایش قدرت ملی کشور مدد می رساند.

وی در بخشی دیگر از صحبت‌هایش به مشکل مسکن پرداخت و گفت: توجه به اولویت نخست کشور که موضوع اقتصادی است و توجه به استقلال اقتصادی و تولید ملی مهم ترین مسئله دولت و مجلس است.یکی از موضوعات مهم مسئله مسکن در کشور است. در بررسی های مجلس این به دست آمده است که مسکن بین 50 تا 80 درصد درآمد افراد را در بر میگیرد که این رقم بسیار غیر متعادل است. بیرون کشیدن زمین از بورس بازی و طرح فراگیر در ساخت ساز مسکن از جمله مهمترین اقداماتی هستند که در این خصوص می‌توان انجام داد.

به گفته لاریجانی کمیسیون عمران در جلسه ای با رئیس بانک مرکزی، بنیاد مسکن، مرکز پژوهش های مجلس تحقق ایده یک میلیون مسکن در سال بررسی شد. وی گفت: امروز ابعاد این طرح در جلسه مطرح و از آراء نمایندگان محترم استفاده خواهد شد. این موضوع یکی از نگرانی های جامعه و به خصوص نسل جوان است که مجلس روی آن تمرکز نموده و تا به دست آمدن نتیجه پیگیری خواهد شد.
رئیس مجلس همچنین با اشاره به سخنان رئیس جمهور کشور فرانسه گفت: این سخنان بسیار تأثر آور و ناشیانه بود. اگر این سخنان از سوی ترامپ مطرح می شد بعید نبود، اما این سخنان هیچ سنخیتی با صحبت های آقای مکرون در مذاکرات متعدد حضوری و تلفنی وی با آقای روحانی نداشت، گویا ایشان با توجه به طرف گفت و گوی خود در هر نشستی سخنانی متفاوت بیان می کنند.

لاریجانی افزود:  اگر آقای مکرون اینقدر در حل مسائل بین المللی و در خط و نشان کشیدن برای سایر ملت‌ها متبحر است، بهتر نیست مشکلات داخلی خود را سروسامان دهد که اینقدر کشته و زخمی روی دست ملت فرانسه نگذارد؟

در بخش دیگر از سخنان آقای لاریجانی وی از موضع گیری نخست وزیر عراق در اجلاس مکه تقدیر کرده و گفت: موضع دولت عراق در این اجلاس پرده از مساله سازی رژِیم سعودی برداشت.

2727

کد خبر 1268032

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =