مشکلات مالی مانع ادامه تصویر برداری «نفوذ» شد

تهیه‌کننده مجموعه تلویزیونی «نفوذ» از توقفِ تصویربرداری این سریال به کارگردانی جواد شمقدری خبر داد.

محسن علی‌اکبری، تهیه‌کننده «نفوذ» به کارگردانی جواد شمقدری، با اشاره به توقف تصویربرداری این سریال به دلیل مسائل مالی گفت: «گویا تولید کارهایی که در حمایت از نظام است برای تلویزیون اولویت و اهمیتی ندارد و متاسفانه به روزمرگی افتادند.»

وی ادامه داد: «در این مدت ما مرتب جلسه‌هایی برگزار می‌کردیم اما دوستان قبول نمی‌کنند و می‌گویند بودجه این کار نباید بالا باشد، در صورتی که این سبک کارها و در فضای تاریخ معاصر به خاطر حجم بالای دکورهایی که دارد، هزینه‌های تولیدی فراوانی دارد. »

این تهیه‌کننده همچنین افزود: «برای مثال می‌گویند در شهرک سینمایی غزالی کار را پیش ببرید اما خب مگر شهرک سینمایی، کردستان و گنبد دارد؟! بخش مهمی از قصه سریال ما در این دو منطقه می‌گذرد و باید در همان فضا کار را ضبط کنیم.»

وی در پایان افزود: «در هر حال باز هم امیدواریم که شرایط تولید این سریال انقلابی مهیا شود و بزودی وارد مرحله تولید شویم.»

او در ادامه گفت: «بخشی از سریال که در دهه فجر سال گذشته بروی آنتن رفت، فقط ده قسمت از این سریال بود و به دلیل خالی بودن باکس تلویزیون در آن زمان پخش شد. در صورتیکه حدود ۱۲۰۰ دقیقه از تصویربرداری تا بهمن سال گذشته به پایان رسید که چیزی حدود ۳۰ قسمت ۴۰ دقیقه‌ای شد و تنها ۱۰ قسمت از آن پخش شد.»

همچنین بخش عمده‌ای از لوکیشن‌های این سریال در سایت کبکان واقع در لوکیشن شمال کشور است. بخش دیگری در سایت نظامی واقع در قم و بخشی نیز در شهرک غزالی قرار دارد و تمام خیابان طالقانی در شهر قم دکورسازی شده است. 

«نفوذ» در سه فاز پیش‌بینی شده، فاز یک از پیش از انقلاب شروع می‌شود و تا تسخیر لانه جاسوسی را روایت می‌کند. فازهای بعدی هم به حوادث حین گروگانگیری تا کودتای نوژه و آغاز جنگ تحمیلی که با حمایت آمریکا صورت گرفت، می‌پردازد. تولید فاز اول دو سال به طول می‌انجامد. تصاویر مربوط به فاز اول در تهران، فاز دوم در روستای قرق آباد، فاز ۳ در خجیر، فاز ۴ در گنبد و مشهد و همچنین فاز ۵ در تهران ضبط خواهد شد. سری دوم این سریال هم قرار است ساخته شود و در این سری داستان از تسخیر لانه جاسوسی آغاز شده و تا پایان جنگ تحمیلی ادامه دارد.

۵۷۲۴۲

کد خبر 1268122

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • IR ۱۷:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۹
    0 0
    مثل همیشه با کمبود بوجه روبرو هستیم که فیلم فاخر نمی بینیم