کره‌ای‌ها دقیقا از کدام فوتبال پاک حرف می‌زنند؟/ عکس

فدراسیون فوتبال کره قبل از بازی دوستانه با ایران کلیپی تهیه کرده و تیم ملی فوتبال ایران را متهم به فوتبال کثیف کرده است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، تیم ملی کره جنوبی ۸ سال است که در حسرت یک نتیجه مناسب جلوی تیم ملی ایران می سوزد. آنها هم به تیم ده نفره ایران باختند، هم چند بار در بازی های بزرگ و در خانه.
زمان کری خوانی های بزرگ‌شان و وقتی فکر می کردند با ازبکستان به جام جهانی ۲۰۱۴ می روند و جلوی ایران با روش های غیر حرفه ای نتیجه می گیرند، کارلوس کی روش و تیمش با گل گوچی شکست شان دادند و برای شان مشت گره کردند تا دیگر آن طور غیر محترمانه درباره ایران حرف نزنند.
بعد از آن هم آنها با مربیان کره ای و آلمانی شان به ما باختند.
تقابل دوستانه فردا برای مارک ویلموتس و بازیکنانش یک رقابت دست گرمی است اما کره ای ها دنبال انتقامند.
داغی که بر دل‌شان مانده و عنوان برترین آسیا که به آن سال‌هاست نرسیدند.
آنها کلی هزینه کردند تا ایران با کادرفنی جدیدش را ببرند و قبل از بازی هم کلیپی ساختند که در آن ایران را به ارائه فوتبال کثیف متهم کردند.
رفتاری تحریک آمیز و ناپسند از سوی میزبان.
نکته اما این است که تیمی چنین ادعایی را دارد که آخرین بار در تهران حتی یک بار روی دروازه ایران موقعیت نساخت و بد باخت.بازی برگشت در کره جنوبی هم باز ایران کنترل بازی را در اختیار داشت. بی آنکه بازیکنان ما مثل یاران کره ای به کسی با آرنج بکوبند.


اگر به تاریخ فوتبال کثیف یا ضد فوتبال در دودهه اخیر فوتبال جهان هم رجوع کنیم ، هیچ فوتبالی نتایج و رخدادهایش ناپاک تر از بازی های جام جهانی ۲۰۰۲ و بازی های کره برابر ایتالیا و اسپانیا نبوده. 
جایی که آنها در تشکیلاتی ترین شکل استفاده ازمیزبانی، داوری و رفتار ضد فوتبال به دیدار رده بندی جام جهانی رسیدندو هنوز یاد آن تصاویر زشت از خاطر اهالی فوتبال جهان نرفته است.


حال باید دید بازیکنان تیم ملی در تلافی این توهین آشکار، در زمین مسابقه چگونه تلاش می کنند و البته رئیس فدراسیون فوتبال چه واکنشی به این رفتار غیر ورزشی همتای کره ای اش خواهد داشت.

256 43

کد خبر 1268575

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 4
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • IR ۱۶:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۰
  19 0
  از بازی کره-اسپانیا 2002 میگن
 • CA ۱۷:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۰
  34 2
  جای کیروش خالیه که حسابی حالشونو بگیره. متخصص این جور حالگیریا بود.
 • DE ۱۸:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۰
  6 5
  حالا یه رسانه یه چیزی گفته عذر خواهی هم کردن لطفا این داستان را کش ندین
 • ali IR ۱۸:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۰
  10 0
  بهتر که این بازی روانی رو راه انداختن. تجربه نشون میده با اینکاراشون بیشتر به بچه های ما انگیزه میدن که به ضرر خودشونه