فلاحت‌پیشه: ذوالنور حرف‌هایی می‌زند که واقعیت ندارد/ دست روی قرآن گذاشتن و قسم خوردن، کار اوست نه من

بدنبال انتشار خبری مبنی بر اینکه حشمت الله فلاحت پیشه رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس در انتخابات سال آخر این کمیسون نامزد ریاست نیست،روزنامه اعتماد با او مصاحبه ای انجام داده است.

بخشی از مصاحبه را می خوانید:

اخیرا مطالبی مبنی بر اینکه شما دست روی قرآن گذاشته‌اید و قسم خورده‌اید که در سال جاری کاندیدای انتخابات هیات رییسه کمیسیون امنیت ملی نشوید در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است، این مطالب را تایید می‌کنید؟

این حرف‌ها و طرح این قبیل موارد، اقداماتی است که آقای ذوالنوری (کاندیدای اصولگرای کرسی ریاست کمیسیون امنیت ملی) انجام می‌دهد. او عادت به قسم و قرآن و این قبیل موارد دارد، ما اهل این کارها نیستیم. این مواردی که آقای ذوالنوری مطرح کرده است، درست نیست و اساسا وجود خارجی نداشته است. طرح این موارد ضمن آنکه به خودی خود امری بد است، روش بدی نیز برای تخریب دیگران محسوب می‌شود که اولین‌بار خود این آقایان طرح این موارد را باب کردند وگرنه در واقعیت چنین چیزی وجود نداشته است.

برخی اخبار نیز حاکی از اختلاف بین شما و کواکبیان بر سر کرسی ریاست کمیسیون امنیت ملی است، این موضوع را هم رد می‌کنید؟

هیچ اختلافی بین ما وجود ندارد. در دور قبل انتخابات هیات رییسه کمیسیون امنیت ملی (سال گذشته)، آقایان فراکسیون امید اعلام کردند که از بنده حمایت می‌کنند و این کار را هم کردند، برای دور جدید هم قصد ما این است که با همراهی اعضای فراکسیون امید درباره انتخابات هیات رییسه کمیسیون که یکشنبه هفته آینده برگزار می‌شود، تصمیم‌گیری کنیم.

اما با این حال هر تصمیمی که اتخاذ شود، ملاک عمل خواهد بود ولی مهم این است که بدانید ما قطعا اجازه نخواهیم داد که ریاست کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی و مجموعه این کمیسیون به دست افراطیون بیفتد.

البته این را هم بگویم که من در سال گذشته هم به دنبال ریاست نبودم ولی با حمایت امیدی‌ها رییس کمیسیون شدم. ما سال گذشته یک قراری گذاشتیم که این همراهی در سال آینده یعنی سال جاری هم ادامه داشته باشد. آقای کواکبیان هم سال گذشته و هم سال جاری کاندیدای ریاست بودند ولی اگر قرار باشد ریاست کمیسیون به هر دلیلی به افراطی‌ها برسد، قطعا بنده ازخودگذشتگی خواهم کرد.

 

 اخیرا انتقادات بسیاری به شخص شما و نوع موضع‌گیری‌های‌تان مطرح شد، این موضوع را چطور ارزیابی می‌کنید؟

ما تاوان حضور در عرصه سیاست خارجی آن هم بدون ملاحظات معمول و جلوگیری از حاکمیت تفکر افراطی در این عرصه را پس می‌دهیم. قابل انکار نیست که برخی افراد سعی کردند کشور را به درون کمینگاهی بفرستند که مثلث واشنگتن، ریاض و تل‌آویو آن را شکل داده بودند ولی اقداماتی صورت گرفته است که اهداف آنها محقق نشد.

در شرایط کنونی هر فردی که دانسته یا ندانسته کشور را به سمت جنگ حرکت دهد، قطعا در زمین دشمن بازی می‌کند به همین دلیل و برای جلوگیری از حاکمیت چنین تفکری در کمیسیون امنیت ملی با افرادی که مواضع معتدلی دارند همراهی خواهیم کرد.

23302

کد خبر 1268702

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 4
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • حسین IR ۰۶:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۱
  2 33
  باسلام آقای فلاحت پیشه چرا شما و هم طیف شما اینقدر توهم جنگ دارید؟ رهبری فرمودنند که هیچگونه جنگی رخ نخواهد داد .پس شماها چه میگویید.شماها بجای اینکه اینقدر به دنبال گرفتن کرسی مسئولیتی هستید چرا به دنبال رفع مشکلات مردم نیستید! شماها اخرش هم اگر در دوره بعدی رای نیاوریید به دنبال سفیر شدن در کشورهای دیگر خواهید بود.مانند خیلی از همکاران قبلی شما در مجلس! پس اینقدر به دنبال قدرت نباشید و خدمت کنید.چون در قیامت باید جوابگو باشید.
  • عبدالکریم IR ۰۷:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۱
   2 5
   خدمت کردن آقایان فلاحت پیشه و دیگر دوستان و همفکران شان همین که نماینده هستند و در راس امور مجلس هستند چون اگر نبودند امروز واقعا وضعیت ما معلوم نبود . این افراد با دلسوزی ای که دارند می توانند جلوی خیلی مسائل را در مجلس بگیرند و نگذارند نااهلان به قوانینی رای دهند که به ضرر مردم باشد پس امثال این آقا تشنه قدرت نیستند بلکه شیفته خدمتند
 • IR ۰۷:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۱
  1 5
  دست رو قرآن گذاشتن کار توئه نه من جمله عجیبی است. امان همدیگر را زیر سئوال نبرین
 • مقداد IR ۰۸:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۱
  2 14
  واقعآ مجلس ما رو ببین اون هم مجلس دهم،که اکثرآ اصلاح طلب و به دنبال حاشیه بودن،به جای نظارت به رئیس جمهور به خاطر این شرایط بد اقتصادی و سعی در حل مشکلات مردم،فقط دنبال حاشیه هستند،رهبر مملکت میگه قطعآ جنگ نخواهد شد، این آقای نماینده همش توهم جنگ داره.