۰ نفر
۲۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۵
 ایران خودکفا در تولید آجر نسوز

مدیرعامل کارخانه آجر نسوز سفیددشت گفت: این کارخانه با ظرفییت اسمی ۳۰ هزار تن و تولید سالانه ۲۸ هزار تن آجر نسوز، بیشترین آجر نسوز کشور را تولید می کند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان چهارمحال وبختیاری به نقل از روابط عمومی صنعت ، معدن وتجارت استان ،  اقای فرهی افزود: با تولید این محصول و تأمین نیاز کشور سالانه ۳۰ میلیون یورو صرفه جویی ارزی را برای کشور به همراه داشته است.

وی گفت: به رغم فشارهای اقتصادی، این محصول به کشورهای عراق، ترکیه و جمهوری آذربایجان صادر می شود.

مدیر تولید مجتمع فولاد مبارکه اصفهان هم گفت: بزرگترین کارخانه فولاد کشور، برای تولید محصولات خود به ۳۰ هزار تن آجر نسوز نیاز دارد که کارخانه آجر نسوز سفیددشت بیشترین تامین کننده این محصول در این مجتمع است.

آقای زمانی افزود: سال ها قبل آجر نسوز از کشورهای اتریش و آلمان وارد می شد، اما الان همه نیاز به این محصول در داخل کشور تأمین می شود. سوزانندگی، آتش خوردگی شیمیایی و مقاومت در برابر حرارت مهمترین ویژگی آجر نسوز با کیفیت سفیددشت است که سبب شده صنایع فولاد از محصولات داخلی استفاده کند.

گفتنی است ،در ایران پنج کارخانه آجر نسوز شامل چهارمحال و بختیاری، خراسان جنوبی، اصفهان، تبریز و یزد فعال است که آجر نسوز سفیددشت در خاورمیانه جایگاه نخست را از لحاظ کیفی و کمی به خود اختصاص داده است

46

کد خبر 1268937

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =