حضور هیچ شهروندی نباید به امنیت ملی آسیب برساند

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری البرز گفت: از جمله مسائلی که می تواند برای ما به عنوان یک نهاد خدمتگزار و جامعه شهری وشهروندان اهمیت داشته باشد مسائل امنیتی است که با تمام قدرت و توان باید به آن توجه شود وحضور هیچ شهروندی نباید آسیب رسان به امنیت ملی کشور باشد.

به گزارش خبرآنلاین ، سعید ناجی در جلسه ساماندهی اتباع خارجی بابیان اینکه حضور اتباع در هر کشوری تابع قوانین مخصوص به خود است، گفت: حضور اتباع باید درچارچوب قانونی کشور میزبان صورت پذیرد.

 وی در ادامه افزود: این بدان معنا است که تمام مختصات الزامات قانونی که کشور میزبان بدان پایبند است  اعم از حقوق شهروندی ،حقوق فرهنگی و اجتماعی، محدودیتها وفرصتها  باید رعایت  شود.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری البرز تاکید کرد: از جمله مسائلی که می تواند برای ما به عنوان یک نهاد خدمتگزار و جامعه شهری وشهروندان اهمیت داشته باشد مسائل امنیتی است که با تمام قدرت و توان باید به آن توجه شود وحضور هیچ شهروندی نباید آسیب رسان به امنیت ملی کشور باشد.
وی در ادامه گفت: برای جلوگیری از هر آسیبی ضروریست که نظارت، کنترل، شناخت واشرافیت کافی نسبت به شرایط داشته باشیم واین مستلزم هماهنگی  تمامی دستگاها است. 
ناجی افزود: در خصوص هماهنگی دقیق بین فرمانداریها و عوامل دخیل در حوزه اتباع خارجی ضروریست تدابیر لازم را اتخاذ نمایند  تا بتوان به اشرافیت کافی در این حوزه دست پیدا کرد.
وی افزود: یکی دیگر از عوامل مهم جهت نظارت و کنترل، تسلط اطلاعاتی است که با استفاده از نیروهای حاضر در شورای تامین  می توان به آن دست یافت.
ناجی خاطر نشان کرد: هدف از کنترل و نظارت به منظور دستگیری یا طرد نیست بلکه هدف تشخیص درست از اتباع است که بتوانیم در کنار امکاناتی که در اختیار این عزیزان قرار می دهیم نظارتی در چار چوب قانون بر عملکرد این بخش از جامعه غیر ایرانی نیز داشته باشیم.

46

کد خبر 1268950

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =