دانشجویان رشته مهندسی ژنتیک داشنگاه یوتا در مرکز سیستم‌های مجتمع زیستی دانشگاه، مشغول شبیه‌سازی اسب‌سانانی همچون قاطر هستند.

مجید جویا: خیلی‌ها فکر می‌کنند فعالیت‌های دانشگاهی به حضور در کلاس‌های خسته‌کننده درسی و حل معادلات ریاضی پیچیده روی صفحات کاغذ خلاصه می‌شود، اما مجله پاپ‌ساینس در بازدیدی از بزرگ‌ترین دانشگاه‌های جهان، گزارشی از هیجان‌انگیزترین آزمایشگاه‌‌های آن‌ها فراهم کرده که شور و شوق در گوشه و کنار آن موج می‌زند. گزارش امروز مربوط به مرکز سیستم‌های مجتمع زیستی دانشگاه ایالتی یوتا است.

حرفه: مهندس ژنتیک

هدف آموزش: شبیه سازی یک قاطر


آزمایشگاه زیستی

در سال 2003 / 1382، دانشمندان دانشگاه ایالتی یوتا، اولین کسانی در جهان بودند که یک موجود دوگانه را شبیه سازی کردند: یک قاطر، فرزند عموما نازای یک قاطر و یک اسب. این پژوهش در نهایت منجر به رویش آزمایشگاه‌های تجاری شبیه سازی اسب‌سانان شد. اکنون دانشجویان و استادان در هر هفته، تا 600 جنین شبیه سازی شده را تولید می‌کنند، که عمدتا به منظور اهداف ژنتیک است.

50171

کد خبر 126936

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • ارشيا IR ۰۷:۲۱ - ۱۳۸۹/۱۱/۲۱
    0 0
    "قاطر یا اَستَر حیوانی است که از جفتگیری اسب ماده و خر نر ایجاد میشود" ولي در متن به اشتباه "يک قاطر، فرزند عموما نازای یک قاطر و یک اسب" نوشته شده