دانشجویان رشته مهندسی ژنتیک داشنگاه یوتا در مرکز سیستم‌های مجتمع زیستی دانشگاه، مشغول شبیه‌سازی اسب‌سانانی همچون قاطر هستند.

مجید جویا: خیلی‌ها فکر می‌کنند فعالیت‌های دانشگاهی به حضور در کلاس‌های خسته‌کننده درسی و حل معادلات ریاضی پیچیده روی صفحات کاغذ خلاصه می‌شود، اما مجله پاپ‌ساینس در بازدیدی از بزرگ‌ترین دانشگاه‌های جهان، گزارشی از هیجان‌انگیزترین آزمایشگاه‌‌های آن‌ها فراهم کرده که شور و شوق در گوشه و کنار آن موج می‌زند. گزارش امروز مربوط به مرکز سیستم‌های مجتمع زیستی دانشگاه ایالتی یوتا است.

حرفه: مهندس ژنتیک

هدف آموزش: شبیه سازی یک قاطر


آزمایشگاه زیستی

در سال 2003 / 1382، دانشمندان دانشگاه ایالتی یوتا، اولین کسانی در جهان بودند که یک موجود دوگانه را شبیه سازی کردند: یک قاطر، فرزند عموما نازای یک قاطر و یک اسب. این پژوهش در نهایت منجر به رویش آزمایشگاه‌های تجاری شبیه سازی اسب‌سانان شد. اکنون دانشجویان و استادان در هر هفته، تا 600 جنین شبیه سازی شده را تولید می‌کنند، که عمدتا به منظور اهداف ژنتیک است.

50171

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 126936

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • ارشيا IR ۰۷:۲۱ - ۱۳۸۹/۱۱/۲۱
    0 0
    "قاطر یا اَستَر حیوانی است که از جفتگیری اسب ماده و خر نر ایجاد میشود" ولي در متن به اشتباه "يک قاطر، فرزند عموما نازای یک قاطر و یک اسب" نوشته شده