چرا مسئولان باشگاه تکلیف طرفداران استقلال را روشن نمی‌کنند؟

وضعیت آیاندا پاتوسی این روزها تبدیل به یکی از اصلی‌ترین چالش‌های باشگاه استقلال شده. در حالیکه مسئولان باشگاه بارها از قرارداد داشتن این بازیکن صحبت کردند، همچنان مصاحبه‌هایی در خصوص تمدید با این بازیکن و دوباره راضی کردن او وجود دارد که هواداران استقلال را سردرگم کرده.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ اگر بخواهیم درباره یکی از بهترین خریدهای خارجی استقلال و حتی فوتبال ایران طی فصل های اخیر صحبت کنیم بدون شک باید از آیاندا پاتوسی نام ببریم. بازیکنی که یک نیم فصل در استقلال بازی کرد اما در همان تعداد کم بازی توانایی های فنی خودش را نشان داد. با وجود اینکه در ابتدای حضور پاتوسی شایعات پیرامون او زیاد بود و خیلی ها در خصوص قانون منع استفاده از این بازیکن و بی کیفیت بودنش می گفتند. هافبک طراح استقلال اما خیلی زود جای خالی ستاره های خارجی جدا شده را پر کرد. در حالیکه با جدایی مامه تیام و جپاروف، استقلالی ها دنبال مهره های خارجی کارآمد بودند، مسئولان باشگاه الحاجی گرو و نیومایر را جذب کردند که هیچکدام انتظارات را برآورده نکردند. حتی خریدهای بعدی که ایسما و منشا بودند هم چندان دوای درد استقلال نبودند تا همه در خصوص کیفیت بالای پاتو و لزوم نگه داشتن او هم نظر شوند. این روزها ولی شایعات در خصوصی جدایی هافبک استقلال بیش از پیش شده. بعد از چالشی که پست اینستاگرامی و حرف های مدیربرنامه های او ایجاد کرد، مسئولان استقلال مشکل بیشتری برای نگه داشتن این بازیکن دارند.

این در حالی است که فتحی پیش از پایان لیگ هجدهم از این گفت که پاتوسی قرارداد دارد و از جمع آبی ها جدا نمی شود. در این میان مصاحبه علی خطیر، معاون ورزشی باشگاه هم حاشیه های زیادی درست کرد. خطیر از این گفت که در تلاش برای تمدید قرارداد پاتوسی هستیم. بعد از این صحبت همه از تناقض به وجود آمده بین صحبت های فتحی و خطیر متعجب شدند. بعد از مدتی فتحی دوباره اعلام کرد که پول فصل جدید پاتوسی هم فراهم شده او یک فصل دیگر در خدمت استقلال خواهد بود. کامروان منزوی، عضو هیئت مدیره هم چنین ادعایی را تایید و خیال هواداران را به نوعی راحت کرد. در همین بین باشگاه دوباره از شروع مذاکرات برای راضی کردن پاتوسی حرف زد و هواداران استقلال به طور کامل گیج شدند که اگر پاتوسی قرارداد دارد چرا باشگاه دوباره دنبال راضی کردن او رفته؟

در جریان آخرین بازی استقلال در امارات مقابل العین ولی اتفاقات جدیدتری رخ داد. وقتی که امیرحسین فتحی در جلسه با مدیربرنامه های آیاندا پاتوسی چیزی در خصوص رقم های عجیب و غریب شنید، اوضاع پیچیده شد. حتی شنیده می شود مدیربرنامه های پاتوسی به فتحی گفته که چیزی نزدیک به 600 هزار دلار خود پاتوسی و 700 هزار دلار باشگاه آفریقایی طرف مقابل می خواهند و همین باعث شد مذاکره وارد فاز جدیدی شود. بعد از انتشار این ارقام، کامران منزوی از این گفت که باشگاه آفریقایی کمتر از این ها می خواهد و خود پاتوسی هم در این حد انتظار مالی ندارد. دوباره بعد از صحبت های منزوی، خطیر هم با یکی دیگر از مصاحبه هایش از راه رسید و گفت رقم درخواستی باشگاه آفریقایی 200 هزار دلار و رقم درخواستی خود پاتوسی 350 دلار است که این ها روی هم مبلغ را به 550 هزار دلار می رسانند. جدای از همه این حرف ها اما طرفداران استقلال هنوز هم نمی دانند در باشگاه شان چه خبر است. تا به این لحظه 6 یا 7 مصاحبه عجیب و غریب و پر از تناقض در خصوص پاتوسی انجام شده و هواداران به معنای واقعی سردرگمی را تجربه می کنند. مخصوصا وقتی که شب گذشته سعادتمند، رئیس هیئت مدیره استقلال از ماندن پاتوسی گفت.

در هر حال ماندن یا نماندن پاتوسی این روزها تبدیل به یکی از ده ها چالش باشگاه استقلال و طرفداران شده. در حالیکه اگر این بازیکن طبق مصاحبه های اولیه مسئولین باشگاه قرارداد داشته باشد، نباید تا این حد باشگاه را وارد مشکل کند.

43257

کد خبر 1269392

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =