رازی که درباره سرمربی بلژیکی فاش شد/ ویلموتس می‌خواست در اروپا مربی باشد و پیشنهاد اولیه ایران را رد کرد!

مارک ویلموتس خردادماه امسال بعد از چند هفته مذاکره با فدراسیون فوتبال ایران سرانجام هدایت تیم ملی کشورمان را قبول کرد تا جایگزین کارلوس کی روش پرتغالی شود. اما این اتفاق، چیزی نبود که او انتظار داشته باشد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، انتقال مارک ویلموتس به تیم ملی ایران توسط «آنتونیو پوفی» صورت گرفته است و این فرد برای اولین بار سکوتش را بعد از انتقال ویلموتس به ایران شکست.  

پوفی درباره حضور ویلموتس در ایران این طور که مهر نوشته است ، گفت: «ویلموتس مدتی قرارداد نداشت. یک کارگزار ایرانی با من تماس گرفت و گفت برای تیم ملی ایران به دنبال یک مربی بزرگ هستیم.من هم به سرعت با ویلموتس تماس گرفتم و این پیشنهاد را با او در میان گذاشتم. ویلموتس انتظار داشت یک تیم اروپایی به او پیشنهاد بدهد و برای همین در مرحله اول پیشنهاد ایران را رد کرد.»

پوفی افزود: «با اصرار فدراسیون فوتبال ایران، ما مجدداً مذاکرات را از سر گرفتیم. قانع کردن ویلموتس کار ساده ای نبود اما در نهایت با چند شرط و خواسته، این پیشنهاد را پذیرفت و قرارداد سه ساله امضا شد.»

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، شاید جالب است بدانید در اسفندماه گذشته یک ملی‌پوش سابق فوتبال ایران که مدیرفنی شرکت نقل و انتقالاتی بین المللی در آلمان است پس از اینکه دید تیم ملی نتوانسته جانشین مناسبی برای کی روش پیدا کند در نامه ای به وزیر ورزش و رئیس فدراسیون فوتبال ایران دو مربی را برای کار در تیم ملی معرفی کرد. یکی ویلموتس بود و دیگری هم فرناندو هیرو. 

آن زمان اما مسئولان فدراسیون فوتبال تمرکزشان بر دو گزینه اولویت دار دیگر بودند و البته گزینه برانکو هم به شدت محتمل بود. 

فدراسیون داشت با لوپتگی اسپانیایی مذاکرات را پیش می برد و مذاکرات موازی با هروه رنار که پیشنهادهای چرب امارات و مصر را آن روزها در جیب نداشت در دستور کار تیم تاج بود.

دو ماه بعد ولی وقتی مذاکرات با این دو مربی شکست خورد، تیم تاج با کانال های خودشان دوباره پیشنهادی رسمی به ویلموتس دادند و این بار او مربی ایران شد . 

255 41

کد خبر 1269796

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =