۱ نفر
۲۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۶
تقاضای ۶۰۰ شرکت آمریکایی از ترامپ

بیش از ۶۰۰ شرکت امریکایی از ترامپ خواستند تا به اختلاف نظر هایش با چین خاتمه دهد.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از رویترز، در پنجشنبه گذشته شرکت تارگت که دومین شرکت بزرگ خرده فروشی در ایالت متحده است و ۶۰۰ شرکت دیگر در نامه از رئیس جمهور این کشور دونالد ترامپ درخواست کردند تا به اختلاف نظرهایش با چین پایان دهد زیرا این تنش ها نه به نفع کسب و کارهای امریکایی است نه به نفع خریداران انها.

کمپینی به نام (تعرفه ها قلب کشور را به درد می آورند) در امریکا تشکیل شده است که ۱۵۰ شرکت امریکایی از این کمپین حمایت می کنند.

ترامپ در صحبتی گفت :‌" در هنگام ملاقاتم با رهبر چین تصمیم دارم از افزایش تعرفه ها بر روی تقریبا تمام کالاهای چینی صحبت به میان آورم."

رویترز در این گزارش نوشته است که احتمال پایان جنگ تجاری بسیار پایین است، ولی رهبران هر دو کشور برای بهبود وضعیت اقتصاد جهانی هم که شده باید فکری به حال تعرفه ها بکنند.

وال مارت بزرگترین کارفرما بخش خصوصی در امریکا و بزرگترین خرده فروشی در بازار جهانی در این باره می گوید: "تعرفه ها باعث افزایش قیمت اجناس برای مصرف کنندگان امریکایی خواهند شد."

در حال حاضر تعرفه های کالاهای چینی به ارزش ۳۰۰ میلیون دلار ۲۵ درصد افزایش یافته است و پاسخ متقابل چین در بالا بردن تعرفه های کالا های امریکایی و همچین افزایش قیمت کالاهای چینی شرکت های امریکایی را در خطر کاهش تولیدات قرار داده است.

بر اساس اطلاعاتی که مشاور بین الملل در اختیار رویترز قرار داده است اگر توافقی بین رهبران دو کشور بر قرار نشود احتمال اینکه ۲ میلیون نفر در امریکا از کار بیکار شوند بسیار زیاد است.

در حال حاضر نیز شهروندان امریکایی دارند بهای سنگینی برای افزایش تعرفه ها پرداخت می کنند و اگر توافقی صورت نگیرد حتی وضع از این هم بدتر خواهد شد.

۲۲۳۲۲۷

کد خبر 1269885

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =