۰ نفر
۲۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۶
افزایش غلظت آلاینده ازن در تهران

ایسنا نوشت: مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران از افزایش غلظت آلاینده ازن طی ساعات ۱۳ الی ۱۸ امروز (۲۵ خرداد) خبر داد.

حسین شهبازی با بیان اینکه پیش‌بینی‌های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا نشان دهنده افزایش تدریجی میزان ناپایداری جوی طی امروز (۲۵ خرداد) است، گفت: به‌تدریج بر میزان ابرناکی و سرعت وزش باد افزوده می‌شود و برای برخی ساعات بعد ازظهر وزش باد نسبتا شدید به بزرگی بالاتر از ۵ متر بر ثانیه از سمت نواحی جنوب‌ شرقی انتظار می‌رود که احتمال افزایش موقتی غلظت ذرات معلق را به دنبال دارد.

او ادامه داد: در طول روز با افزایش تابش نور خورشید و وجود آلاینده‌های مورد نیاز شرایط برای تولید آلاینده ازن فراهم و پیش‌بینی می‌شود که بین ساعات ۱۳ الی ۱۸ امروز (۲۵ خرداد) افزایش نسبی در غلظت این آلاینده مشاهده شود و در برخی مناطق آلاینده ازن در آستانه شرایط نامطلوب به ویژه برای گروه‌های حساس قرار گیرد.

مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران با اشاره به اینکه به‌تدریج در ساعات پایانی امروز از میزان ناپایداری جوی کاسته می‌شود، گفت: با تداوم این شرایط تا صبح فردا (۲۶ خرداد) طی برخی ساعات افزایش نسبی در غلظت آلاینده‌ها مشاهده می‌شود.

شهبازی با بیان اینکه با تغییر شرایط جوی در طول روز، برخی ساعات همراه با افزایش ابر و وزش باد است که در بهبود وضعیت کیفیت هوا موثر خواهد بود، گفت: همچنین دمای هوا در تهران تا روز آینده روند افزایشی دارد.

او در پایان با اشاره به اینکه کیفیت هوای ۲۴ ساعت گذشته تهران منتهی به ۸ صبح امروز با میانگین ۷۳ در شرایط سالم قرار داشت، ادامه داد: کیفیت هوای هم اکنون نیز با میانگین ۷۸ همچنان در شرایط سالم است.

۴۷۲۳۴

کد خبر 1270073

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =