کواکبیان به نفع فلاحت‌پیشه کنار کشید/ ریاست کمیسیون امنیت به چه کسی می‌رسد؟

اعضای کمیسیون امنیت ملی امروز تکلیف ریاست این کمیسیون را مشخص خواهند کرد.

به گزارش خبرآنلاین، جلسه علنی امروز مجلس با یک حاشیه مهم همراه بود؛«انتخابات ریاست کمسیون امنیت ملی مجلس». انتخاباتی که قرار بود هفته گذشته برگزار شود اما یک هفته به تعویق افتاد.

رقابت بین چهار کاندیدا، ذوالنوری، بروجردی، فلاحت پیشه و کواکبیان بود. طی خبرهایی که روزهایی اخیر منتشر شده بود ائتلافی بین بروجردی و ذوالنوری شکل گرفته بود که براساس آن برجرودی قبول کرده است که به نفع ذوالنوری کنار برود، از سوی دیگر هم بحث بر سر کاندیداتوری کواکبیان یا فلاحت پیشه به نمایندگی از ائتلاف امیدی ها و مستقلین در جریان بود. گمانه‌زنی حکایت از آن داشت که طبق توافق سال گذشته، امسال کواکبیان ریاست کمیسیون را بر عهده بگیرد اما با توجه به ائتلافی که بین بروجردی و ذوالنوری صورت گرفته است گویی امیدی ها احساس خطر کرده بودند و تلاش ها برای منصرف کردن کواکبیان از کاندیداتوری شروع شده بود.

زمزمه های خبری که امروز از گوشه و کنار صحن و لابی به گوش رسید حکایت از آن داشت که کواکبیان بالاخره پذیرفته است که به نفع فلاحت پیشه از انتخابات کنار برود. 

بنا به روایت ها طبق توافقی که میان برخی از اعضای کمیسیون امنیت ملی که عمدتاً اصلاح طلب و مستقل هستند صورت گرفته قرار بر آن شده است که فلاحت پیشه در انتخابات هیئت رئیسه امروز کاندید شده و این طیف از اعصای کمیسیون به او به عنوان رئیس رای دهند.

27219

کد خبر 1270461

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =