پدیده گرد و غبار در استان اصفهان ادامه دارد

مهر نوشت: مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: در حال حاضر شهرستان‌های شمال و شرق اصفهان درگیر پدیده گردوغبار هستند و تا چند روز آینده نیز این پدیده در نقاطی از اصفهان ادامه خواهد داشت.

منصور شیشه فروش  با بیان اینکه شاخص کیفیت هوا (AQI) نسبت به روز گذشته وضعیت بهتری دارد، اظهار داشت: در جلسه کارگروه استانی مدیریت بحران، اقدامات لازم در جهت کاهش خطر و حفظ سلامت شهروندان با توجه به شرایط کیفی هوا در روز گذشته انجام شد.

وی افزود: در جلسه اضطراری دیروز، آخرین وضعیت شاخص کیفیت هوا (AQI) توسط سازمان محیط زیست اعلام شد و بر اساس نتایج جلسه مذکور دستورات لازم به تمام سازمانهای مسئول در کاهش آلودگی‌ها ابلاغ شد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان تصریح کرد: محدودیت تولید صنایع و کنترل میزان آلاینده‌های کارخانه‌های صنعتی در اولویت قرار گرفت، با حمایت سازمان ورزش و جوانان از ورزشهای همگانی در محیط‌های باز ممانعت به عمل آمد و مراکز بهداشتی بسته‌های سلامت را دراختیار شهروندان قراردادند.

وی با اشاره به نظارت سازمان محیط زیست بر ایستگاه‌های سنجش آلاینده هوا اظهار داشت: پایش میزان آلاینده‌ها و ذرات معلق موجود در هوا مرتب در حال رصد است و در چند روز آینده نه به شدت روز گذشته اما کماکان کانون‌های گردوغبار فعال هستند.

۱۶ کانون گردوغبار در سطح استان اصفهان وجود دارد

شیشه فروش با بیان اینکه ۱۶ کانون گردوغبار در سطح استان اصفهان وجود دارد گفت: با همکاری اداره کل منابع طبیعی استان بالغ بر ۳۰۰ هزار هکتار جنگل با گونه‌های مقاوم به کم آبی کاشته شده تا در کنار مالچ پاشی از ظهور پدیده گردوغبار در استان اصفهان جلوگیری شود.

وی اضافه کرد: برای مدیریت و کنترل پدیده گردوغبار همکاری‌های بین استانی بین اداره کل منابع طبیعی استان اصفهان با استان‌های یزد و سمنان که کانون‌های گردوغبار هستند برگزار خواهد شد تا بر اساس طرح مصوبه هیدت وزیران به صورت مشترک اقدام‌هایی برای کنترل پدیده ریزگردها صورت بگیرد.

همکاری بین استانی در مهار ریزگردها

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان با اشاره به همکاری‌های مشترک سازمان‌های محیط زیست استان‌های قم، مرکزی، سمنان و یزد با استان اصفهان در کاهش آلودگی‌های گردو غباری ادامه داد: بر اساس مصوبه قانون «هوای پاک» و آئین نامه اجرایی کنترل و پیشگیری، مصوبه هیئت وزیران که به دستگاه‌ها ابلاغ شده اقدامات لازم برای کنترل پدیده ریزگردها صورت خواهد گرفت.

وی با اشاره به اینکه بر اساس پیش بینی هواشناسی در روزهای آینده از شدت پدیده گردوغبار کاسته خواهد شد، تصریح کرد: در حال حاضر شهرستان‌های شمال و شرق اصفهان درگیر گردوغبار بیشتری هستند و در چند روز آینده هم در سطح استان اصفهان شاهد پدیده ریزگردها هستیم که با آگاهی رسانی شهروندی و بسته‌های سلامت می‌توان آلودگی ذرات معلق در هوا را کنترل کرد.

۴۶

کد خبر 1270590

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =