توسعه اقتصادی مناطق روستایی، بستر ایجاد توسعه اشتغال استان را فراهم می‌کند

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز، گفت: با توجه به تدابیر اتخاذ شده از سوی دولت محترم، از محل صندوق توسعه ملی در راستای رونق اقتصادی و اشتغال زایی مناطق روستایی، اعتبارات بسیار خوبی تخصیص داده شده است.

به گزارش خبرآنلاین، علی درویش پور در جلسه بررسی مسائل و موضوعات ارائه تسهیلات روستایی بانک سینا در حوزه اشتغال زایی و طرح های اقتصادی که با حضور منوچهر رزمجو، معاون سرمایه گذاری-اشتغال و فرهنگی اجتماعی معاونت توسعه روستایی ریاست جمهوری برگزار شد، گفت: افزایش رشد جمعیت در مناطق شهری به دلیل مهاجرت  از مناطق روستایی، پیامدهای منفی اجتماعی و اقتصادی را به دنبال دارد.  
وی افزود: باوجود تلاش های قابل توجهی که در حوزه توسعه زیرساخت های مناطق روستایی انجام گرفته است اما آمار مهاجرت روستانشینان به سمت مناطق شهری روبه افزایش است که نسبت به حل این مشکل باید اهتمام جدی داشته باشیم.
علی درویش پور گفت: با توجه به تدابیر اتخاذ شده از سوی دولت محترم، از محل صندوق توسعه ملی در راستای رونق اقتصادی و اشتغال زایی مناطق روستایی، اعتبارات بسیار خوبی تخصیص داده شده است.
وی تاکید کرد: مشکلات و مسائل مرتبط با ارائه تسهیلات روستایی، تنها با هم افزایی و انسجام و همکاری دستگاه های اجرایی امکان پذیر است.
معاون هماهنگی امور عمرانی گفت: بانک سینا باید در جهت حل  مشکلات ارائه تسهیلات روستایی، تعاملات لازم را با سایر دستگاه های اجرایی  داشته باشند. 
وی  افزود: کارایی و اثربخشی مدیران و مسئولین اجرایی استان مشروط بر پیگیری و رسیدگی به مشکلات مردم است.
در ادامه معاون سرمایه گذاری-اشتغال و فرهنگی اجتماعی معاونت توسعه روستایی ریاست جمهوری عنوان کرد: جلسات می بایست بطور منظم و مستمر برگزار شود تا با انعکاس دقیق و به موقع مسائل، مسئولین دستگاه های ذیصلاح  در جریان مشکلات روستاییان قرار بگیرند.
منوچهر رزمجو افزود: با توجه به اهمیت شهرستان کرج، پیگیری و رسیدگی به مناطق روستایی این شهرستان باید در اولویت قرار بگیرد.
وی گفت: با توجه به اقدامات  بسیار ارزنده و قابل تقدیری که در امور روستایی استان البرز صورت گرفته، امید است تا خدمت رسانی به مردم  در راستای اشتغال زایی مناطق روستایی استدام داشته باشد. 
وی تاکید کرد: با تعامل و همکاری مسئولین محترم استان البرز و استفاده حداکثری از ظرفیت ها و قابلیت های استان، در سدد توسعه کمی و کیفی مناطق روستایی شهرستان های  البرز هستیم.
رزمجو اشاره کرد: یکی از اصلی ترین دلایل مهاجرت روستانشینان به مناطق شهری مسئله اشتغال و مشکلات اقتصادی است. 
وی افزود: با عنایت و توجهات دولت دوازدهم در بحث افزایش سهم مشاغل روستایی و تخصیص بودجه به این بخش در سال 1396، خوشبختانه در سال گذشته و همچنین در سال جاری شاهد رونق اقتصادی در روستاها بوده ایم.  
رزمجو در پایان یاد آور شد: امید است تا با عنایت و توجه مسئولین و مدیران دستگاه های ذیصلاح و همچنین تعامل و همکاری مسئولین بانک سینا، مشکلات پیرامون ارائه تسهیلات روستایی برطرف شود.

46

کد خبر 1270608

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =