هدف از حمله به نفتکش‌ها در دریای عمان و متهم کردن ایران

شفقنا نوشت:عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس درباره هدف اصلی آمریکا که همان تجزیه ایران است با بیان اینکه یکپارچگی ایران مورد حمایت همه اقوام ایرانی است، اظهار کرد: آمریکا برای طرح تجزیه ایران در اوایل انقلاب بسیار سرمایه گذاری کرد و تلاش های زیادی را در مناطق قومی کشور ایران انجام داد ولی خوشبختانه تمام اقوام در ایران به این نظام افتخار می کنند و محوریت رهبری را با جان و دل قبول دارند.

علاءالدین بروجردی در خصوص اقدامات خصمانه آمریکا علیه ایران گفت: ترامپ و آمریکا در طول سال های بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، هر اقدامی را که می توانستند علیه جمهوری اسلامی ایران انجام دادند. تحمیل جنگ، تجزیه، توطئه داخلی، فروش سلاح شیمیایی به صدام و هر کاری که قابل تصور باشد آمریکا برای تغییر ساختار سیاسی حاکم بر ایران و نظام جمهوری اسلامی ایران انجام داد اما نتوانست کاری از پیش ببرد.

او در ادامه افزود: یعنی صحبتی که اوباما داشت مبنی بر اینکه اگر می توانستیم تمام پیچ و مهره‌های صنعت هسته ای ایران را باز کنیم حتما باز می کردیم اما نمی توانیم که این “نمی توانیم” خلاصه خروجی تمام تلاش های آمریکا علیه جمهوری اسلامی است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: امروز جمهوری اسلامی ایران در منطقه  اقدامات متعددی که آمریکا با بهره گیری از ظرفیت همپیمانان اروپایی و منطقه ای خود انجام داده را خنثی کرده است. استفاده از داعش در سوریه و عراق و کشتار بی رحمانه مردم مظلوم یمن توطئه‌هایی است که آمریکا علیه جهان اسلام طراحی کرده است.

بروجردی با اشاره به حمله به نفتکش های ژاپن گفت: حوادث اخیری هم که در دریای عمان اتفاق افتاده و حمله به نفتکش های ژاپن یک طراحی آمریکایی – صهیونیستی است که با هدف ایران هراسی، گرفتن امتیازات بیشتر از کشورهای منطقه و فروش هر چه بیشتر تسهیلات به این کشورها انجام می شود.

نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: آمریکا در برابر اقتدار جمهوری اسلامی ایران واقعا ناتوان است و ما مذاکره را به این دلیل رد کردیم که آمریکا نشان داد غیرقابل اعتماد است. برجام محصول سال‌ها مذاکره و یک توافق رسمی بین المللی با پشتوانه قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل بود اما با وجود این، آمریکا به راحتی از آن عبور کرد و امروز آمریکا نماد هنجار شکنی سیاسی و بین المللی در سطح جهان است.

بروجردی در پایان در رابطه با تلاش های آمریکا در جهت تجزیه ایران خاطرنشان کرد: آمریکا برای این طرح در اوایل انقلاب بسیار سرمایه گذاری کرد و تلاش های زیادی را در مناطق قومی کشور انجام دادند ولی خوشبختانه تمام اقوام در ایران به این نظام افتخار می کنند و محوریت رهبری را با جان و دل قبول دارند و یکپارچگیِ ایران مورد حمایت همه اقوام ایرانی است.

172727

کد خبر 1270669

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =