نرخ‌های باورنکردنی اجاره در شمال شهر تهران

دنیای اقتصاد نوشت: بازار رهن و اجاره آپارتمان در دو منطقه لوکس یک و ۳ پایتخت اگرچه با ازدیاد فایل روبه‌رو است، اما جنس این فایل‌ها عمدتا لوکس‌متراژ بوده و با بودجه متقاضیان مصرفی سکونت در این مناطق تناسب ندارد.

ویژگی خاص بازار  مسکن در مناطق لوکس یک و ۳ و بخشی از منطقه ۲ که در زمره محله‌های لوکس مسکونی قابل دسته‌بندی است، بزرگ‌متراژ بودن آپارتمان‌هاست. این موضوع سبب شده قشر متوسط رو به بالا برای یافتن مورد اجاری مناسب در این مناطق با مشکل روبه‌رو شوند. عمده املاک این مناطق مساحتی بیش از ۱۵۰ مترمربع دارند، ‌ در حالی که تقاضای مصرفی طبقه متوسط ساکن در این مناطق عمدتا آپارتمان‌های ۹۰ تا ۱۵۰ مترمربعی است.

در حال حاضر عمده فایل‌های عرضه شده در بازار املاک اجاری این مناطق از جنس آپارتمان‌های لوکس‌متراژ هستند که ارزش اجاری آنها مترمربعی ۴ میلیون تومان و بیشتر است. به‌عنوان مثال رهن یک واحد آپارتمان ۲۰۰ مترمربعی در محله فرمانیه حتی اگر بنای ۱۵ سال ساخت باشد، حدود ۸۰۰میلیون تومان است که البته موجران به دلیل اینکه تمایل به دریافت اجاره‌بهای بیشتری در برابر ودیعه کمتر دارند، عمدتا با اجاره‌های بیش از ۵ میلیون و بعضا تا ۲۰ میلیون تومان در بازار عرضه می‌شوند.

واسطه‌ها می‌گویند در حال حاضر عمده مراجعان به بنگاه‌ها در این مناطق مستاجران طبقه متوسط رو به بالا هستند در حالی که فایل‌های عرضه شده عمدتا با وسع طبقات بالای درآمدی هماهنگی دارد. به این ترتیب مستاجرانی که جست‌وجو در مناطق یک و ۳ را شروع کرده‌اند، فعلا فقط ناگزیر به سپردن شماره تماس خود نزد بنگاه‌ها هستند.

قیمت اجاره در واحدهای منطقه یک و سه

۲۲۳۲۲۳

کد خبر 1270756

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 3
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • IR ۱۰:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۷
  16 2
  ناظری چیزی نیست جلوی این دلبخواهی ها رو بگیره یعنی چی آخه ملکشه اختیارشو داره
 • IR ۱۲:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۷
  5 2
  ما تو این منطقه مستاجریم، واقعا مسخره است. هیچ نظارتی روی قیمت گذاری نیست. یه دفعه قیمت اجاره رو 50، 60 درصد زیاد میکنن به راحتی.
  • IR ۱۸:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۷
   0 2
   مگه مجبوری عزیزم اونجا سکونت کنی خب برو یه خورده پایینتر،،،اونجا وقتی خوبه که مالک باشی نه مستاجر