پخش تصاویر منتشر نشده از دستگیری نظامیان متجاوز به ایران در تلویزیون

مستند «شکار روباه» با هدف بازخوانی ماجرای جنجالی دستگیری کماندوهای ویژه انگلیسی و آمریکایی، به جرم تجاوز به حریم آب‌های ایران در خلیج فارس، امشب (۲۷ خرداد) از شبکه یک روی آنتن می‌رود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، این مستند با موضوع ماجرای سه دوره تجاوز نظامیان آمریکایی و انگلیسی به آب‌های سرزمینی جمهوری اسلامی ایران و دستگیری این نظامیان توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تهیه شده است.

گفت و گو با برخی از مسئولان سپاه پاسداران از جمله سردار تنگسیری جانشین فرمانده نیروی دریایی سپاه درباره عملیات دستگیری و تجهیزاتی که طرف‌های انگلیسی و آمریکایی در این تجاوز به همراه داشتند از جمله بخش‌های مستند است.

در این مستند همچنین تصاویر منتشر نشده‌ای از لحظات دستگیری نظامیان متجاوز انگلیسی و آمریکایی به حریم آب‌های ایران و بازتاب این دستگیری در رسانه غربی پخش می‌شود. بررسی چرایی ورود غیرقانونی نظامیان انگلیسی و آمریکایی به آب‌های ایران که در سال‌های ۸۲،۸۳،۸۶ صورت گرفت و بخش‌هایی از مذاکرات مقامات ایرانی و انگلیسی درباره دستگیری متجاوزین از دیگر بخش‌های مستند است.

در پایان مستند «شکار روباه» هم تحلیلی درباره فیلم‌های تبلیغاتی رسانه‌های دنیا درباره توان نظامی نیروهای انگلیسی و آمریکایی و علت این تبلیغات توسط کارشناسان دفاعی پخش می‌شود.

این مستند که به همت برنامه تلویزیونی «ثریا» تهیه شده است امشب پس از سریال شبانگاهی به نمایش در می‌آید.

۵۷۲۴۳

کد خبر 1270966

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =