کاربران خبرآنلاین نتیجه سفر آبه را پیشبینی کرده بودند: ترامپ قابل اعتماد نیست

آیا سفر نخست وزیر ژاپن به تهران دستاورد خاصی داشت؟ کاربران خبرآنلاین نتیجه این سفر را پیشبینی کرده بودند. این گزارش را بخوانید.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، سفر تاریخی آبه شینزو نخست وزیر ژاپن که در هفته گذشته به تهران صورت گرفت با حواشی و بازتاب گسترده رسانه های خبری جهان همراه بود. گویی یک لحظه تاریخی برای کل دنیا محسوب می شد. چشم های رسانه ها و رهبران جهان به ایران دوخته شده بود تا با رصد کردن این مذاکرات نتیجه را خوراک خبری تیتر اول خبرگزاری های خود کنند. این سفر شاید در آینده یکی از رخداد های تاریخی و مهم دنیا به حساب بیاید چرا که تکلیف یک تنش دیرینه را یکسره کرد.

این سفر که با هیاهوی شدید همراه بود با چاشنی صلح و مذاکره رنگ گرفت، رسانه های خبری دنیا در تحلیل های متعدد خود جو تبلیغاتی سفر آبه را طوری بازتاب دادند که گویی قرار است شق المقمری شود و باب مذاکره فراهم شود.

اما این طور که رسانه های خبری سعی در القای مثبت جلوه دادن این سفر در افکار عمومی داشتند، اینگونه پیش نرفت، چراکه نخست وزیر ژاپن تنها حامل پیامی برای مذاکره ای غیر منصفانه بود!

سال گذشته دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در پی وعده های انتخاباتی خود با خروج از برجام تحریم های ثانویه را علیه ایران اعمال کرد. و در سالگرد آن نیز با تحریم نفتی ایران با زورگویی هرچه تمامتر خواهان مذاکره با جمهوری اسلامی شد!

خبرآنلاین قبل از سفرآبه شینزو یعنی روز سه شنبه طی یک نظرخواهی از مخاطبان خبرآنلاین خواست که نظر خود را درباره این تصویر بگویند؛ جو رسانه ای غرب تا حدی پیش رفته بود که حتی کاربران و مخاطبان و کاربران شبکه های مجازی و در قالب انتشار اخبار جعلی معقتد بودند که ممکن است آبه پیام آور صلح باشد.

کاربری بی نام در این نظرسنجی نوشته است: نماد تسلیم و وابستگی است.ژاپن هیچ ندارد.وابسته وابسته است

کاربر بی نام دیگر نوشته است: ژاپن ملعبه دست دشمن امریکایی صهیونیستی است که ما را گول بزند تا با اربابانش سازش کنیم و البته نمی‌دانست و تازه الان که دارد میرود میداند که امت حزب‌الله برای جهاد و جانفشانی آماده تر از همیشه، می‌رزمد می میرد سازش نمی پذیرد.

مخاطبی دیگر نوشت: مشکل از خودشه! به توافق باید برگرده؛ این نمایش ها ینی گول زدن ایرانی ها!

کاربری دیگر نوشت: دوست دارم خوش‌بین باشم و بگویم ایشان نقش مهمی را در خصوص میانجیگری ایفا خواهند کرد ولی واقعیت‌های موجود خلاف این مطلب را نشان می‌دهد: -آیا حاضریم دوباره سر برجام به مذاکره بنشینیم؟ خیر به همین شکل موجود که اصلا منطقی نیست اما مثلا گنجاندن یکی دو بند صوری که ترامپ هم بگوید من توافقنامه جدید را به دست آوردم بتواند کارگشا باشد اما آیا این کار عملی می‌شود؟ -آیا حاضریم سر قدرت موشکی خود به مذاکره بنشینیم؟ خیر منطقی نیست -آیا حاضریم از منافع خود در منطقه چشم پوشی کنیم؟ شاید؛ شاید بتوانیم مثلا سر یمن کمی کوتاه بیاییم اما مهم برای آنها سوریه است

مخاطبی دیگر نوشت: باید تهدید ها را به فرصت تبدیل کرد . امدن ایشان بدلیل اینکه کشورش از نظر اقتصادی بسیار قدرتمند است و مورد اعتماد شایسته است از این فرصت خوب برای حل مسائل استفاده کرد که در عین حفظ اقتدار و عزت ایران بتوانیم تعامل سازنده با دنیا داشته باشیم و فرصت زندگی کردن ( که یکبار برای همیشه خداوند مهربان به ما عطا می کند )به همه مردم خوب ایران عزیز داده شود . واقعا تحریم های خارجی و داخلی ( بیشتر ) قامت مردم ما را خمیده کرده و در صورت ادامه فرایند حیثیت و اقتدار خانواده ها ی ایرانی که مدت هاست دست به گریبان اوضاع نابسامان اقتصادی هستند دچار بحران های شدید می شوند و انچه نبایستی رخ دهد متاسفانه برای اغلب خانوده ها رخ میدهد ..

انتشار این خبر تا حدی بود که اخبار حقیقی را تحت پوشش خود در آورد و مشخص نکرد که سفر آبه شینزو در این مورد خاص دستاوردی نداشت، او فقط یک پیام از سوی ترامپ آورد برای مذاکره که این نیز با پاسخ قاطع رهبری مواجه شد.

رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار با آبه شینزو ، این کشور را دوست خود خطاب کرد و فرمودند: ترامپ را شایسته مبادله پیام نمی‌دانم و مذاکره نخواهیم کرد

ایشان با اشاره به صحبت‌های نخست وزیر ژاپن مبنی بر اینکه ترامپ به او گفته «آمریکا قصد تغییر رژیم در ایران را ندارد»، تأکید کردند: مشکل ما با آمریکایی‌ها موضوع تغییر رژیم نیست، زیرا آنها اگر چنین قصدی هم داشته باشند، قادر به اجرای آن نیستند، همانطور که رؤسای جمهور قبلی آمریکا، در چهل سال گذشته، برای نابودی جمهوری اسلامی ایران تلاش کردند اما نتوانستند.

رهبر انقلاب اسلامی خاطرنشان کردند: اینکه ترامپ می‌گوید قصد تغییر رژیم را ندارد یک دروغ است زیرا اگر می‌توانست این کار را انجام دهد، انجام می‌داد اما نمی‌تواند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به صحبت‌های نخست وزیر ژاپن مبنی بر درخواست آمریکا برای مذاکره درباره موضوع هسته‌ای، گفتند: جمهوری اسلامی ایران به مدت پنج، شش سال در موضوع هسته‌ای با آمریکا و اروپایی‌ها در قالب ۱+۵ مذاکره کرد و به یک نتیجه هم رسید، اما آمریکا زیر این توافق و قرارداد قطعی زد، بنابراین کدام فرد عاقلی است که دوباره با کشوری که زیر تمام توافق ها زده، مذاکره کند؟

ایشان با اشاره به سخنان نخست وزیر ژاپن مبنی بر اینکه آمریکا آماده مذاکرات صادقانه با ایران است، خطاب به آقای آبه گفتند: ما این حرف را اصلاً باور نمی کنیم زیرا مذاکرات صادقانه از جانب شخصی همچون ترامپ، صادر نمی‌شود.

رهبر انقلاب اسلامی تأکید کردند: صداقت در میان مقامات آمریکایی بسیار کمیاب است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای خطاب به نخست وزیر ژاپن افزودند: رئیس جمهور آمریکا چند روز پیش با جنابعالی دیدار و گفتگو و درباره ایران هم صحبت کرد، اما بعد از بازگشت از ژاپن، بلافاصله تحریم صنایع پتروشیمی ایران را اعلام کرد، آیا این پیام صداقت است؟ آیا این نشان می‌دهد که او قصد مذاکره صادقانه دارد؟

ایشان تأکید کردند: ما به هیچ وجه تجربه تلخ مذاکره چند سال اخیر با آمریکا را تکرار نخواهیم کرد.

رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به روند مذاکره با آمریکایی‌ها در چارچوب برجام گفتند: بعد از توافق هسته ای، اولین کسی که برجام را بلافاصله نقض کرد، شخص اوباما بود، همان کسی که درخواست مذاکره با ایران کرده و واسطه هم فرستاده بود.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای افزودند: این تجربه ما است و جناب آقای آبه بدانید که ما این تجربه را تکرار نمی‌کنیم.

ایشان با اشاره به سخنان نخست وزیر ژاپن مبنی بر اینکه ترامپ گفته «مذاکره با آمریکا موجب پیشرفت ایران خواهد شد»، تأکید کردند: ما به لطف خداوند، بدون مذاکره با آمریکا و با وجود تحریم هم به پیشرفت خواهیم رسید.

310 50

کد خبر 1271029

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =