هشدار روسیه به آمریکا درباره افزایش دادن تنش در منطقه

ایسنا نوشت: کرملین امروز (سه‌شنبه) خواستار خویشتنداری تمامی طرفین در خاورمیانه شد و تاکید کرد نمی‌خواهد شاهد اقدامات بی‌ثبات‌کننده در این منطقه باشد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، پاتریک شاناهان، وزیر دفاع موقت آمریکا دوشنبه از استقرار حدود ۱۰۰۰ نیروی دیگر در خاورمیانه خبر داد و علت آن را "اهداف دفاعی" دانست و به نگرانی‌ها درباره تهدید از جانب ایران اشاره کرد.

کاخ کرملین امروز با درخواست از تمامی طرف‌ها در خاورمیانه برای خویشتنداری، تاکید کرد نباید اقدامات بی‌ثبات‌کننده در این منطقه رخ دهد. سرگئی ریابکف، معاون وزیر خارجه روسیه، هم در گفت و گو با خبرنگاران اعلام کرده که مسکو بارها به آمریکا و متحدان منطقه‌ایش درباره «بالا بردن بی‌ملاحظه و بی‌مسئولیت تنش در منطقه‌ای در حال انفجار» هشدار داده است. روسیه همچنین از آمریکا خواسته به اقداماتی که «تلاش‌ آگاهانه برای تحریک ایران به جنگ»  پایان دهد و از اعزام نیروی نظامی بیشتر به خاور میانه خودداری کند. معاون وزیر خارجه در این رابطه گفت:  «آنچه شاهدش هستیم تلاش‌های بی‌پایان و مدام آمریکا برای شدت بخشیدن به فشارهای سیاسی، روانی، اقتصادی، و نظامی به ایران به شیوه‌ای کاملا تحریک‌آمیز است. این اقدامات را نمی‌توان چیزی جز قدم برداشتن آگاهانه در مسیری برای تحریک به جنگ تعبیر کرد». 

310311

کد خبر 1271280

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =