۰ نفر
۲۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۷
درخواست کمک هرمزگان برای مبارزه با ملخ

ایسنا نوشت: مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان از اعلام وضعیت سفید شهرستان رودان نسبت به هجوم ملخ خبر داد و گفت: با توجه به مبارزات علیه آفت ملخ در رودان، در حال حاضر وضعیت این شهرستان در این خصوص سفید اعلام شده است.

علیرضا صفا ایسینی در جلسه پیگیری و بررسی راه‌های مقابله با آفت ملخ، گفت: مقابله و مبارزه با آفت ملخ در استان با جدیت ادامه دارد و طی این مدت با توجه به مبارزات صورت گرفته وضعیت شهرستان رودان سفید اعلام شده است.

او با اشاره به اقدامات صورت گرفته در زمینه مبارزه با آفت ملخ در استان، بیان کرد: امروز نیز ۱۰ دستگاه سم‌پاش خودرویی برای مقابله با ملخ به تجهیزات استان اضافه شده است.

صفا ایسینی از درخواست استان مبنی بر ایجاد استان معین برای مقابله با هجوم ملخ به هرمزگان خبر داد و گفت: به‌منظور مقابله گسترده‌تر با آفت ملخ روز گذشته استان طی نامه‌ای از سازمان مدیریت بحران کشور درخواست معرفی استان معین برای همکاری با هرمزگان را داده است.

او ادامه داد: وجود استان معین می‌تواند در مبارزه گسترده‌تر و کاهش سریع‌تر آفت ملخ به هرمزگان کمک کند.

یک میلیارد ملخ صحرایی از کشورهای حاشیه خلیج فارس به شهرهای مختلف استان هرمزگان هجوم آورده‌اند.

همزمان با گرم شدن مناطق آفریقایی، پوره‌ها (بچه ملخ) بالدار شده و به عربستان نقل مکان کرده‌اند، متاسفانه در عربستان مبارزه درست و اصولی انجام نشده و حجم بالای تراکم دستجات ملخ برای تغذیه به ایران کوچ کرده‌اند.

خبرها حاکی از آن است که این ملخ‌ها به استان‌های هرمزگان، بوشهر، خوزستان، سیستان و بلوچستان، جنوب کرمان، فارس و جزیره قشم هجوم آورده‌اند.

موج جدید هجوم ملخ‌های دریایی آغاز شده است و در حال حاضر نصف استان هرمزگان را درنوردیده و تا عمق حداقل ۱۰۰ کیلومتری استان پیش رفته‌اند.

این ملخ‌ها روزانه بین ۱۰۰ تا ۴۰۰ کیلومتر توان پروازی دارند و در حال حاضر شهرهای شمالی استان هرمزگان را مورد حمله قرار دادند و خسارت زیادی به باغات مرکبات و زمین‌های کشاورزی وارد کردند.

برای مبارزه با ملخ‌ها دو هواپیما، بیست و دو خودرو و بیست دستگاه سمپاش به سرعت وارد عمل شدند. استان هرمزگان برای مبارزه با ملخ‌ها به اعتبارات بیشتری نیاز دارد.

۴۷۲۳۴

کد خبر 1271487

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =