توزیع ۹.۰۰۰ کلاه ایمنی بین موتورسواران در اردبیل

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل از توزیع ۹ هزار و ۵۰۰ کلاه ایمنی در بین راکبان موتورسیکلت در صیانت از جان آنها در هنگام موتورسواری خبر داد و گفت: دو هزار کپسول اطفای حریق نیز در بین صاحبان ادوات کشاورزی توزیع شده است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از استان اردبیل، علی رحمتی در همایش کاربران آسیب‌پذیر جاده‌ای در اردبیل اظهار کرد: از سال ۹۱ و با هدف کاهش تصادفات و تلفات جاده‌ای در بین کاربران آسیب‌پذیر بیش از ۲۳۴ همایش را در شهرها و بخش‌های مختلف استان اردبیل برگزار کردیم.

وی این کاربران را شامل راکبان موتورسیکلت، صاحبان ادوات کشاورزی و وانت‌بارها اعلام و خاطرنشان کرد: در راستای ارتقای ایمنی این رانندگان علاوه بر آگاهسازی و ارائه راهکارهای پیشگیرانه سعی کردیم تا آسیب‌های احتمالی به حداقل برسد.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل از توزیع ۹ هزار و ۵۰۰ کلاه ایمنی در بین موتورسواران خبر داد و بیان کرد: دو هزار کپسول اطفای حریق نیز در بین صاحبان ادوات کشاورزی توزیع شده است.

رحمتی به توزیع دو هزار بسته شبرنگ چهارتایی در بین صاحبان این ادوات و وسایط نقلیه اشاره کرد و گفت: با همکاری پلیس راه استان و با اقدامات هشداردهنده در ماه‌های گذشته تصادفات در بین این ادوات آسیب‌پذیر به حداقل رسیده است.

وی ضرورت استفاده از کلاه ایمنی را برای موتورسواران یادآور شد و بیان کرد: از مجموع ۱۹۶ نفر متوفی سال گذشته در جاده‌های اردبیل ۱۹ نفر از آنها مربوط به راکبان موتورسیکلت بوده‌اند.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل ادامه داد: تمام تلاش ما بر این است تا بهترین شرایط را برای ارتقای ایمنی موتورسواران و صاحبان ادوات کشاورزی و وانت‌بارها فراهم آوریم که در این باب برگزاری کلاس‌های آموزشی و کارگاه‌های ارتقای ایمنی مدنظر و مورد توجه است.

رحمتی در ادامه به کاهش تصادفات جاده‌ای در دو ماه گذشته اشاره کرد و گفت: با برنامه‌ریزی‌هایی که انجام شده سعی اداره کل راهداری و پلیس بر این است تا ایمنی و ارتقای سلامت رانندگان را در عبور و مرور از جاده‌های استان شاهد باشیم.

۴۶

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1271614

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =