کشف دستگاه های استخراج ارز قاچاق در فامنین همدان

فرمانده انتظامی استان همدان گفت: ماموران انتظامی شهرستان فامنین با کنترل و پایش محور های مواصلاتی و اجرای ایست و بازرسی مقطعی، موفق به کشف تعداد ۱۰ دستگاه لوازم استخراج ارز قاچاق از یک دستگاه خودرو کامیون شدند.

به گزارش خبرآنلاین از همدان ؛ سردار بخشعلی کامرانی صالح، طی گفتگویی با اعلام مطلب فوق افزود: این دستگاه ها شامل ۵ دستگاه bitmain ( استخراج ارز ) و ۵۵ دستگاه خنک کننده آن به ارزش بیش از یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال می باشد.

وی خاطرنشان کرد: یک نفر متهم در این خصوص دستگیر و با تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شد.

رئیس پلیس استان در ادامه از کشف میلیاردی سموم کشاورزی در یک تصادف رانندگی خبر داد و گفت:
مأموران کلانتری ۱۱ شهرستان کبودراهنگ در پی کسب خبر تصادف یک دستگاه پژو ۴۰۵ نقره ای با یک دستگاه کامیون در محور اصلی شهرستان، سریعاً به محل اعزام که به دلیل شدت حادثه، متوجه مرگ راننده خودرو سواری شدند.

وی اظهار داشت: پلیس در بررسی دقیق تر صحنه تصادف موفق به کشف یک هزار و ۱۵۰ بسته (۱۱۵ کیلوگرم) انواع سموم کشاورزی قاچاق از داخل خودرو پژو ۴۰۵ شدند که به دلیل شدت حادثه و فوت راننده، محموله ضبط و خودروها جهت ادامه مراحل و اقدامات قضائی به پارکینگ منتقل شدند.

این مقام ارشد انتظامی در پایان با اشاره به اینکه کارشناسان ارزش ریالی این محموله را یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال عنوان کردند. افزود : پلیس با اقتدار کامل در حوزه مبارزه با قاچاق کالا در چارچوب قانون به منظور تحقق شعار سال و تامین امنیت اقتصادی شهروندان، با قانون شکنان قاطع و بدون اغماض برخورد خواهد کرد.

۴۶

کد خبر 1271796

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =