وزیر علوم: تحریم‌ها سبب تحکیم ارتباط بین دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی و صنعتی شده است

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: تحریم های ظالمانه، سبب آشتی و تحکیم ارتباط بین دانشگاهها و مراکز تحقیقاتی و صنعتی شده است.

به گزارش خبرآنلاین از همدان ؛ دکتر منصور غلامی، صبح امروز در آئین اختتامیه گردهمایی رؤسای واحدهای جهاد دانشگاهی کشور در همدان گفت: نیروهای جهاد دانشگاهی تلاش جاودانه در راستای توسعه علمی، فناوری و فرهنگی کشور دارند وانتظار ما تداوم این موفقیت‌ها در آینده است.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری ایجاد تحریم‌های ظالمانه علیه کشورمان را به فال نیک گرفت و خاطرنشان کرد: تحریم‌ها سبب شده تا ظرفیت‌ها بیش از گذشته شناسایی و سبب تحکیم همکاری اثرگذار در عرصه‌های مختلف شود.

دکتر غلامی با اعلام اینکه امیدواریم همکاری و ارتباط بین دانشگاه و صنعت مستمر باشد، تصریح کرد: هم اکنون شاهد انعقاد قراردادهایی برای رفع مشکلات بزرگ هستیم در حالی که عده‌ای بعید می‌دانستند، این همکاری ها نتیجه بخش باشد.

وزیر علوم رهنمودهای رهبر معظم انقلاب پیرامون عرصه‌های علمی را منجر به مضاعف شدن وظایف دانشگاه‌ها دانست و اظهار داشت: رشد علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و زیر مجموعه های آن، جزو اهداف بلند مدت اجرایی این وزارتخانه است.

46

کد خبر 1271959

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =