واکنش شمخانی به اظهارات ترامپ درباره سرنگونی پهپاد جاسوسی/ هر متجاوزی را پشیمان خواهیم کرد

تسنیم نوشت: دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان در گفت‌وگو با یک رسانه روسی اظهار داشت: ایران اظهارات رئیس‌جمهور آمریکا را جدی نمی‌گیرد.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از خبرگزاری ها، علی شمخانی رئیس شورای عالی امنیت ملی کشورمان در گفت‌وگو با روسیاالیوم تصریح کرد که ایران ترامپ و اظهارات او را جدی نمی‌گیرد.

وی گفت: تهران به هیچ کسی حمله نخواهد کرد ولی در صورتی که به ما حمله شود متجاوز پشیمان خواهد شد.

علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران گفت: سیاست تحریم و جنگ اقتصادی علیه ملت ایران که دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا آن را در پیش گرفته است اهداف خود را محقق نکرد. این سیاست ترامپ خصمانه است و در نهایت با شکست مواجه خواهد شد.

وی افزود: ایران نه ترامپ و نه اظهاراتش را جدی نمی‌گیرد.

علی شمخانی گفت: ما پانزده کشور همسایه داریم؛ با توجه به مرزهای جغرافیایی و محیط اقتصادی و همچنین حضور ملت ایران در صحنه، تحریم‌های آمریکا با شکست مواجه خواهد شد همانطور که در دو سال و نیم گذشته این اتفاق افتاد.

دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان گفت: سیاست‌های ایران واضح و در راستای حمایت از ثبات و امنیت است. تهران به هیچ طرفی حمله نکرده و نخواهد کرد، اما اگر حمله‌ای علیه ما انجام شود متجاوز پشیمان خواهد شد.

وی همچنین گفت: حضور ناوگان‌های نظامی بیگانه و خصوصاً آمریکایی در خلیج فارس منجر به ایجاد تنش در منطقه شده است.

شمخانی افزود: حمله صدام به ایران و بکارگیری سلاح شمیایی علیه آن و همچنین حمله به کویت با چراغ سبز آمریکا و حمایت برخی کشورهای منطقه انجام شد.

دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا روز پنج‌شنبه در واکنش به سرنگونی پهپاد متجاوز این کشور بر فراز ایران مدعی شد که ممکن است این اتفاق بر اثر یک اشتباه انسانی رخ داده باشد.

این درحالیست که صبح امروز پنج‌شنبه روابط عمومی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از سرنگونی یک فروند پهپاد جاسوسی  آمریکایی در ساعات اولیه بامداد، پس از تجاوز به فضای سرزمینی جمهوری اسلامی ایران مقابل منطقه کوه‌مبارک استان هرمزگان توسط آتش پدافند نیروی هوافضای سپاه خبر داد.

۲۷۲۱۵

کد خبر 1272066

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =