۲ نفر
۳۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۱:۲۱
جولان رفتارهای پوپولیستی در پارلمان

رفتار برخی نمایندگان در سال آخر عمر مجلس تبلیغاتی است. واقعیتی که انکار ناپذیر است اما رفتار این طیف از نمایندگان را نباید به همه مجلسی‌ها تعمیم داد.

به هرحال نماینده ای که چندسال مشغول به فعالیت است طبیعی است که به دنبال این باشد که کارها و اقداماتش را به مردم حوزه اش انعکاس دهد. اگر از این بعد به قضیه نگاه کنیم از نظر من تبلیغات حتی مثبت هم است. مشکل اما آنجا بوجود می آید که برخی رفتارها رنگ و بوی پوپولیستی به خود می گیرد. رفتارهایی که در ماه های باقیمانده تا انتخابات مجلس از سوی برخی مشاهده می شود که مناسب شان مجلس و نماینده نیست.

نماینده به عنوان وکیل مردمدر پارلمان باید در جهت حل مشکلات سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و ..حرکت کند و راهگشا باشد نه اینکه دنبال رای جمع کردن برای خودش باشد.

من شعارم این است که فضا را تا زمان ثبت نام کاندیداها، انتخاباتی نکنیم. به تمامی رقبای خودم نیز در منطقه گفته ام من این یک سال را با کلیه امکانات و ارتباطاتی که با وزارت خانه ها و دیگر بخش های اجرایی دارم تلاش خواهم کرد که مطالبات منطقه را پیگیری کنم. بعد از آن وارد فضای رقابت شویم. رقبای انتخاباتی با جوسازی کردن قطعا به هیچ جایی نخواهند رسید.

برخی از نمایندگانی که وابسته به جریان فکری خاصی ممکن است باشند در این سه سال با روش هایی چون سوال از وزرا، استیضاح، عزل وزیر و ...تلاش کرده اند که مطالبات خود را دنبال کنند ولی من این روش ها را نمی پسندم، برای حل بحران های موجود در کشور باید در تعامل با هم پیش برویم. 

* عضو فراکسیون امید مجلس دهم

۲۷۲۱۵

کد خبر 1272217

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =