از اختلاف با فرهاد مجیدی تا شادی گل‌های خطرناک بهزاد غلامپور با پیروز قربانی!

دستیار جدید باشگاه استقلال که در کنار آندره آ استراماچونی حاضر خواهد بود، اعتقاد دارد سطح سوالات کنفرانس خبری بسیار پایین بود.پیروز در برنامه ورزش و مردم قول داد نگذارد بهزاد غلامپور شادی گل‌های معروفش با دایی را روی مربی ایتالیایی پیاده کند!

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ پیروز قربانی به عنوان دستیار ایرانی آندره آ استراماچونی انتخاب شد. او امروز مهمان برنامه «ورزش و مردم» بود و به سوالات پیمان یوسفی پاسخ داد.

قربانی در پاسخ به این سوال که چگونه دستیار سرمربی ایتالیایی شد، گفت: «برنامه ای برای دستیار شدن نداشتم اما موقعیت بسیار خوبی فراهم شد تا بعد از ده سال به باشگاه خودم بازگردم و کنار آقای استراماچونی کار کنم. هدف من از اضافه شدن به مجموعه استقلال این بود که بیشتر یاد بگیرم. این کادر فنی از کشوری آمده که صاحب سبک در فوتبال است و امیدوارم در کنار این مجموعه نتیجه بگیریم. باعث افتخار من است که بعد از ده سال به این مجموعه برگشته‌ام. دو هدف دارم؛ ابتدا یادگیری و پس از آن کمک به باشگاه استقلال.»

او درباره شرایط کار با آندره آ استراماچونی گفت: «هنوز با آقای استراماچونی هنوز جلسه خاصی نداشته‌ایم. سوالات خبرنگاران از استراماچونی خیلی سطح پایین بود. اما حرف‌های او نشان داد صاحب فکر و ایده است. باید قبول کنیم شناخت نسبی‌ای از فوتبال ایران دارد و باید زمان بیشتری به او بدهیم. از هواداران می‌خواهم آستانه تحملشان را بالاتر ببرند. او از یک کشور جدید و با یک سبک جدید وارد فوتبال ایران شده است اما من مطمئنم آینده این تیم روشن خواهد بود.»

قربانی در ادامه افزود: «به عنوان کسی که افتخار حضور در کادر فنی استقلال را دارم، وظیفه دارم شناخت مدنظر استراماچونی را به او ارائه دهم. مهم ترین مشکل استقلال حس خودباوری است. چند سالی است که تیم جام نیاورده و حالا روح قهرمانی را از دست داده‌ایم. به نظرم آقای استراماچونی باید روح قهرمانی را در تیم بیدار کند. نباید اجازه دهیم مشکلات مالی باعث بی نظمی در باشگاه شود.»

دستیار ایرانی آندره آ استراماچونی درباره حضور بهزاد غلام‌پور در استقلال گفت: «او یکی از بهترین دروازه‌بانان ایران بود و چندین سال در چند تیم مختلف حضور داشته است. او با آقای دایی همکاری کرده است. نظر شخصی من این است که باید گلر اول و دوم را مشخص کنیم. شاید نظر آقای استراماچونی متفاوت باشد. در سال‌های اخیر هر دو دروازه‌بان استقلال تقریبا در یک سطح بودند که متاسفانه رفتارهای اشتباهی را رقم زد.»

قربانی به مشکلات مالی استقلال هم اشاره کردم: «استقلال امسال هم چندین رقیب درجه یک دارد. مشکلات مالی در چند سال گذشته و امسال تاثیر بسیار زیادی داشته است. سال بسیار سختی داریم. یک مربی جدید با تفکر جدید به تیم اضافه شده و نتیجه گرفتن او به زمان بیشتری نیاز دارد. استراماچونی جوان است و انگیزه بسیار زیادی دارد.»

ستاره سابق استقلال درباره کارنامه استراماچونی هم سخن گفت: «ملاک قیاس و مقایسه ما چیست؟ او خیلی جوان است اما چندین سال در تیم‌های مختلف حضور داشته است. کسی که سرمربی اینترمیلان می‌شود، قطعا شایستگی حضور در این جایگاه را داشته است. باید از او یاد بگیریم و به مسائل حاشیه‌ای توجه نکنیم. باز هم از هواداران خواهش می‌کنم آستانه تحملشان را بالاتر ببرند. سواد فوتبالی خودمان را بالاتر ببریم تا فرصت بیشتری به آقای استراماچونی بدهیم. پروسه تیم‌سازی واقعا زمان‌بر است.»

قربانی برای فرهاد مجیدی هم آرزوی موفقیت کرد: «با فرهاد مجیدی اختلاف سلیقه دارم اما او بزرگ‌تر من است و احترام به او واجب است. امیدوارم همه به او کمک کنند تا در تیم ملی امید هم موفق باشد.»

255 41

کد خبر 1272220

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =