واکنش جالب یک مقام ستاد کل نیروهای مسلح به سرنگونی پهپاد آمریکایی توسط سپاه: روزی ز سر سنگ عقابی به هوا خاست...

تسنیم نوشت:فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح گفت: سامانه سوم خرداد جلوه‌ای از به زیر کشانیدن عقاب بلند پروازی‌های آمریکا در منطقه و جهان بود.

بامداد روز 30 خرداد ماه یک فروند هواپیمای بدون سرنشین امریکایی (RQ4) که وارد فضای جمهوری اسلامی ایران شده بود، توسط سامانه پدافند هوایی سوم خرداد مورد اصابت قرار گرفت و سرنگون شد. پدافند هوایی کشور بعد از چندبار اخطار به این هواپیما نهایتاً با هدایت یک فروند موشک از سامانه سوم خرداد آن را سرنگون کرد. سامانه موشکی سوم خرداد یکی از مشهورترین سامانه‌های پدافندی ساخت ایران است که از موشک‌های طائر، صیاد و سوم خرداد بهره می‌برد. این سامانه، هواپیمای فوق را پس از رهگیری، در ارتفاع 52 هزار پایی مورد اصابت قرار داده است.

سیدمحمد باقرزاده، فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به موفقیت سامانه موشکی سوم خرداد در این جریان گفت: ما با تکیه بر فرهنگ سوم خردادها (فرهنگ جهاد، مقاومت، پیروزی) آمریکا را به زیر می‌کشانیم؛ البته سامانه سوم خرداد امروز جلوه‌ای از به زیر کشانیدن عقاب بلند پروازی‌های آمریکا در منطقه و جهان بود.

وی افزود: با توجه به نقش عقاب بر روی پرچم آمریکا این حادثه را(سقوط پهباد گلوبال... که به معنای عقاب بلند پرواز است آن هم درکنار کوه مبارک)حادثه مبارکی دانسته و به فال نیک می‌گیریم. در سقوط نظام مستکبر آمریکا، آنگونه که ناصر خسرو می‌گوید: «روزی ز سر سنگ عقابی به هوا خاست و...».

2727

کد خبر 1272476

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =