یحیی سراغ گزینه سنتی ژلکو میاچ می‌رود یا میراث برانکو؟

اگرچه باشگاه پدیده شهر خودرو همچنان با جدایی یحیی گل‌محمدی مخالف است اما به نظر می‌رسد گل‌محمدی طوری هیجان آمدن به پرسپولیس را دارد که نگه داشتنش در مشهد نشدنی شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، پرسپولیس به دنبال سرمربی است. برانکو به آنها توصیه کرده مسیر را با نفری جدید اما نفری ادامه دهند که انگیزه بازیکنان را بالاتر ببرد ادامه دهند. مرد کروات تعصبی ویژه روی هم وطنانش دارد و اصرار دارد که هیچ کس به اندازه مربیان بالکان برای فوتبال ایران موثر نیست.
در این شرایط مدیران پرسپولیس گزینه های زیادی ندارند. آنها یا ماید سراغ زوران مامیچ بروند که مدیرورزشی دینامو زاگرب است. مامیچ البته نشسته تا پول قرارداد دو میلیون دلاری اش را از الهلال بگیرد. او مربی بی نظیری است اما رقم پیشنهادی پرسپولیس نصف پولی نمی شود که اگر در خانه بنشیند از الهلال می گیرد.
استقلالی ها قبل از استراماچونی سراغ مامیچ رفته بودند اما به همین دلیل بود که با او به توافق نرسیدند!
حالا در این شرایط گزینه هوادار پسندتری از یحیی پیدا نمی کنند. ولی هم یحیی می داند و هم مدیران پرسپولیس که بازگشت گل‌محمدی به جمع قرمزها باید با کادری به مراتب قوی تر از کادر بار قبلش باشد تا دوباره به آن سرنوشت دچار نشود. 

یحیی بار قبل با مجتبی حسینی آمد و با مشورت‌های او بود که آن اتفاق برای مهدوی کیا رقم خورد. اتفاقی که سه سال مسیر صعودی یحیی را با وقفه روبرو کرد.
حالا ولی شرایط فرق دارد.مجتبی حسینی به تیم لیگ یکی مس کرمان رفته، ساکت الهامی هم که رفته به تراکتورسازی. این دو معمولا دستیاران مورد اعتماد یحیی بودند پس در نبودشان گل‌محمدی باید نبال گزینه های جدید باشد. گزینه هایی که احتمالا جایی در لیگ ایران نداشته اند. 
یعنی او چه در پدیده مشهد بماند یا بخواهد به تیمی دیگر یعنی پرسپولیس برود ، به سراغ دستیارانی جدید خواهد رفت. دستیارانی که او را در جایگاهی بزرگتر کمک کنند.بر این اساس او چند مدل انتخاب خواهد داشت. گزینه هایی که ایران را تجربه نکردند یا آنهایی که فوتبال ایران را می شناسند و تجربه موفق داشتند.
گزینه ها آنگاه اولویت قیمتی پیدا می کنند . درباره یحیی نوشته اند سراغ مربیان صربستانی خواهد رفت اما شاید انتخاب‌هایش گزینه های ناشناخته ای برای قرمزها نباشند. مثلا ژلکو میاچ که دستیار ایویچ بزرگ بوده و ۶۵ ساله است.سابقه کار با علی دایی را دارد و فوتبال ایران را هم خوب می شناسد. 

او از ۲۰۱۷ که از سایپا و دایی جدا شده کار خاصی نکردهو بیشتر در خانه بوده. ژلکو مربی مکتب هایدوک اشپیلت است و برانکویی ها دینامویی هستند. یحیی شاید از بین دستیاران برانکو هم بتواند سراغ سرتن چوک یا پانادیچ برود. دو نفری که برای دستیاری می آیند یا به کلی سراغ گزینه هایی ناشناس برود. باید دید او این فصل چه مشهد باشد و چه تهران، روی نیمکتش چه دستیارانی می نشاند.

251 251

کد خبر 1272484

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • NL ۱۴:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۱
  0 0
  نهاستیلی , نه دایی , دنیزلی چهارتایی .
 • بی نام IR ۱۷:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۱
  0 0
  هیجان آمدن به پرسپولیس یا غیر اخلاقی بودن یک مربی اگر به پرسپولیس برود