روایتی جالب از یک عکس ۲ نفره با عباس کیارستمی

سیف‌الله صمدیان به مرور خاطره خود با عباس کیارستمی در قالب یک عکس که مربوط به سال۲۰۱۲ و جشنواره فیلم مورالیاست پرداخت و از سخنان کیارستمی درباره دریافت اولین جایزه بین‌المللی‌اش نوشت.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، سیف‌الله صمدیان به مناسبت سالروز تولد ۷۹سالگی عباس کیارستمی کارگردان فقید سینمای ایران در توصیف عکسی که از خود و او به ثبت رسانیده است، نوشت: «این عکس دونفره را هفت سال پیش، از آئینه اطاق هتلی در میدان مرکزی شهر نیو مکزیکو در جریان برگزاری جشنواره فیلم مورالیا در سال ۲۰۱۲ گرفتم. یکی از مهمترین رویدادهای دهمین سالگرد این جشنواره، بزرگداشت کیارستمی و مروری بر برخی از آثارش از جمله «کلوزآپ»، «طعم گیلاس» و «آ.ب.ث آفریقا» بود.

دلیل حضور من هم در جشنواره مورلیای مکزیک برگزاری ورک شاپ سینمای یک نفره بود.

کیارستمی به هنگام دریافت جایزه ویژه آرشیو سینمایی مکزیک با شوقی وصف ناپذیر به لذت و اهمیت  اولین جایزه بین‌المللی‌اش اشاره کرد که در سال ۱۹۷۶ در مکزیک و از جشنواره جهانی آموزشی مکزیک دریافت کرده بود.

جایزه اول جشنواره برای فیلم  ۲۵ دقیقه ای «دو راه حل برای یک مسئله» از تولیدات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان جایزه ای که انگیزه انکارناپذیری برای ادامه راه منحصر به فرد کیارستمی سینما ایجاد کرد یعنی ادامه مطمئن تر و پخته تر همان رویکرد خاص و شگفت انگیز به زندگی و انسان معاصر.»

۲۵۸۲۴۳

کد خبر 1272813

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =