قیمت بلیط دوسره تهران-کیش؛۳ میلیون تومان!

خانه ملت نوشت: نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: ایرلاین ها در دفاع از قیمت های کنونی پروازهای هوایی مسائلی مانند تحریم ها و افزایش نرخ ارز را مطرح می کنند، اما قیمت های کنونی بلیط هواپیما به هیچ وجه توجیه پذیر نیست.

سیداحسن علوی با انتقاد از افزایش چشمگیر قیمت بلیط هواپیما، افزود: متاسفانه در شرایط کنونی شاهد افزایش غیرمنطقی قیمت بلیط پروازهای هوایی هستیم؛  به طوری که طبق بررسی های انجام شده، نرخ بلیط رفت و برگشت تهران-کیش به حدود ۳ میلیون تومان رسیده است. همچنین به طور مثال بلیط پرواز هوایی سنندج –تهران حدود ۱۴۰ هزار تومان بود که امروز به حدود ۳۰۰ هزار تومان افزایش یافته است.

وی تصریح کرد: قطعا زمانی که قیمت بلیط هواپیما دو یا سه برابر می شود، دیگر مردم به استفاده از حمل و نقل هوایی اقبالی نشان نمی دهند، به طوری که در پرواز اخیر سنندج-تهران، چندین ردیف از هواپیما خالی بود.

علوی ادامه داد: ایرلاین ها در دفاع از قیمت های کنونی پروازهای هوایی مسائلی مانند تحریم ها و افزایش نرخ ارز را مطرح می کنند، اما قیمت های کنونی بلیط هواپیما به هیچ وجه توجیه پذیر نیست.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه ایرلاین ها، بلیط پروازهای هوایی را چندین برابر بالاتر از جدول دامنه نرخ پروازها به فروش می رسانند، افزود: قطعا این وضعیت و رویکرد ایرلاین ها، تخلف بوده و دستگاه های نظارتی باید جلوی این مسائل را بگیرند.

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: قیمت های کنونی بلیط هواپیما جایی برای دفاع مسئولان سازمان هواپیمایی نمی گذارد، از این رو وزارت راه و شهرسازی به عنوان متولی اصلی این حوزه باید اقدامی در جهت ساماندهی این بخش صورت دهد.

۲۲۳۲۲۵

کد خبر 1272826

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =