بهره‌گیری از ظرفیت‌های مردمی برای حفظ ارزش‌های دینی و اخلاقی

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری البرز گفت: در حوزه های فرهنگی تصمیم گیرندگان اصلی، مردم هستند بنابراین باید بستر را برای حفظ ارزش های دینی و اخلاقی برای بهره گیری از ظرفیت مردمی در این راستا فراهم شود.

به گزارش خبرآنلاین ، سعید ناجی در جلسه شورای هماهنگی حجاب و عفاف استان که در سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد، با اشاره به اینکه حجاب و عفاف تنها مختص بانوان نیست بلکه به کل جامعه مربوط می شود، افزود: اگر در حوزه های فرهنگی بدرستی عمل نشود شاهد نتایج نامطلوب و ناهنجاری های اجتماعی خواهیم بود.
وی ادامه داد: در موضوع حجاب و عفاف باید با تفکیک مسئولیت ها و وظایف به تصمیم سازی و در نهایت تصمیم گیری صحیح برسیم.
ناجی گفت: ترویج فرهنگ حجاب و عفاف در دانشگاه ها باید با بهره گیری از ظرفیت پژوهشگران و کارشناسان برنامه ریزی شود و در ابتدا چرایی ناهنجاری ها احصا و سپس متناسب با آنها تدابیر لازم اتخاذ شود. 
وی افزود: اگر با روندی دقیق و کارشناسی شده موضوعات را مورد بررسی قرار ندهیم به طور قطع نتیجه مطلوبی نیز حاصل نمی شود.
معاون استاندار البرز اضافه کرد: هر جامعه ای برای بقا باید ارزش های خود را در حوزه های مختلف حفظ و صیانت کند.
وی گفت: بنیان های فرهنگی در خانواده، جامعه، دانشگاه، مدرسه و حتی ارزش های انقلابی برای ما حائز اهمیت بوده و هست از این رو نباید جامعه با تصمیم گیری ناصحیح به سمت بی اخلاقی و بی عفتی سوق پیدا کند.
ناجی با بیان اینکه مردم اختلاف رفتارها در سطوح مختلف تصمیم گیری را رصد می کنند، افزود: زمانی که به حدود اصلی جامعه آسیب وارد شود، سایر حوزه ها نیز در امان نخواهند ماند بنابراین باید به این حدود حساس باشیم.
وی عنوان کرد: در حوزه های فرهنگی تصمیم گیرندگان اصلی، مردم هستند بنابراین باید بستر را برای حفظ ارزش های دینی و اخلاقی برای بهره گیری از ظرفیت مردمی در این راستا فراهم شود.
معاون استاندار البرز گفت: اکنون نسل جوان سوالات جدیدی در جامعه مطرح می کنند بنابراین باید براساس واقعیت ها بدنبال پاسخ های نوینی برای این مسائل با استفاده از پژوهشگران داشته باشیم.
وی افزود: رفتارهای ما در حوزه حجاب و عفاف باید اغنایی و ارشادی باشد و در نهایت باید با عده محدودی که قصد قانون شکنی و مقابله با فرهنگ اصیل دینی جامعه دارند، توسط ضابطان قانونی برخورد کرد.

46

کد خبر 1273298

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =