آقای رئیسی‌! جلوی پارتی‌بازی گرفته شود/ نظر کاربران خبرآنلاین

تسریع در روند رسیدگی به پرونده‌ها، آزادی منتقدان از زندان و جلوگیری از پارتی‌بازی و دریافت رشوه، تغییراتی است که کاربران از قوه قضاییه می‌خواهند.

به گزارش خبرآنلاین، هفته گذشته سخنگوی قوه قضاییه از تغییر ساختار دستگاه قضا خبر داد. در همین میان خبرآنلاین نظرسنجی‌ای با عنوان «با توجه به تغییر ساختار قوه قضائیه خواستار چه تغییراتی هستید؟» منتشر کرد و کاربران نظرات خود را نوشتند.

گروه اول خواستار تسریع در روند رسیدگی به پرونده‌ها بودند، گروه دوم خوستار آزادی منتقدان مسئولین بودند و گروه سوم هم می‌گفتند باید جلوی پارتی‌بازی گرفته شود.

تعدادی از نظرات کاربران را اینجا بخوانید:

گروه اول: تسریع در رسیدگی

تغییرات باید به گونه‌ای باشد که برای هر دعوی تا نهایی‌شدن رای ۱ تا ۲ سال زمان نیاز نباشد و به‌خاطر همین زمان‌بر بودن، عده‌ای سواستفاده کرده و راحت حق شما را تضییع می‌کنند و وقتی می‌خواهید برای احقاق حق خود اقدام کنید همه شما را به مصالحه با طرف تشویق می‌کنند، خصوصا در خصوص معاملات ملک و خودرو.

رسیدگی به پرونده‌ها زودتر انجام شود. نوبت‌دهی در دادگاه‌ها واقعا طولانی می‌شود.

پروندها زودتر بررسی بشه به‌خصوص اونایی که شاکی زیاد داره سکه ثامن بعد از یکسال هنوز حتی به دادگاه هم نرفته و تو دادسراست زندگیمون فروپاشید.

گروه دوم: آزادی منتقدان از زندان

آقای رئیسی لطفا افرادی که به جرم انتقاد از مسئولین در زندان هستند رو آزاد کنید؛ مسئولین ظرفیت پذیرش و تحملشون رو بالا ببرند. حفره‌های فساد زا در دولت که منجر به اخذ وام‌های کلان و رانت می‌شود را ببندید. دستگاه‌های دولتی رو ملزم به انتشار بودجه و هزینه کرد کنید.

لغو اعدام، دیه، قصاص، حبس‌های طولانی، آزادی زندانیان عقیدتی

از زندانیها در بیمارستان‌ها و کاشت درخت در اتوبان‌های بین جاده‌ای و افزایش آبیاری قطره‌ای استفاده کنید چون در زندان فقط راه‌های جدید خلاف کردن رو یاد می‌.گیرند

گروه سوم: جلوی پارتی‌بازی گرفته شود

جلو رشوه گرفته شود، کاری که به نظر بعید می‌رسد.

اگه می‌شه کاری کنید که هر کسی پارتی گنده‌تری داره حق را به او ندهند.

جلوی رشوه‌خواری در سیستم اداری شعبات مثل مدیر دفتر و منشی‌ها را بگیرد

۴۷۲۳۸

کد خبر 1273936

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =